ČLÁNKY 2020/2021

V minulém díle našeho přestupového seriálu jsme se věnovali hlavně ženám a mládeži. Dnes je řada na mužích, kteří v novém tisíciletí dotáhli Hlubinu z krajského přeboru až k historickému postupu do 2. ligy.

Druhý díl našeho přestupového seriálu bude věnován ženám a dorostu. V 90. letech se Hlubina v těchto kategoriích dokázala i díky posilám z regionálních klubů prosadit z krajských až do ligových soutěží.

Je léto, a to ve většině sportovních odvětví znamená období volna, ale také hledání posil pro příští sezónu. V historii našeho oddílu najdeme několik zajímavých příchodů hráčů k nám, nebo naopak odchodů do jiných klubů. S těmi nejzajímavějšími přestupy bychom se s Vámi chtěli podělit v sérii článků, která právně dnes začíná prvním dílem.

Na Hlubině bude brzy pořádně živo! Blíží se totiž velký den pro celou tělovýchovnou jednotu. V areálu TJ Unie Hlubina bude poslední červnovou sobotu probíhat akce "Baník na Hlubině" během nějž bude slavnostně otevřena nová tribuna! Odpolední program odstartuje taneční skupina MG Dance, po jejichž vystoupení proběhne samotné slavnostní otevření....

Když před kuželkáři vyslovíte jméno Dana Wiedermannová, všem se okamžitě vybaví Zábřeh na Moravě. Málokdo ale ví, že Dana začínala s kuželkami, ještě pod jménem Gasczyková v Ostravě. Za Hlubinu odehrála sice "jen" dvě a půl sezóny, ale na Ostravu nezanevřela a každoročně se sem vrací jako pravidelná účastnice hlubinských memoriálů nebo maratónů....

Závěr dubna je za normálních okolností spojen s koncem mistrovských soutěží družstev. Jsou známi vítězové, sestupující i nejlepší jednotlivci podle dosažených výkonů. Letošní sezóny se to však ze známých důvodů netýká, a tak se podívejme trochu do minulosti. Dnes Vám představíme hráče, který odehrál za náš klub úctyhodných čtyřicet sezón, z toho...

Od začátku tohoto roku jsme si v našich článcích postupně představili výsledky práce všech dosavadních předsedů oddílu kuželek TJ Unie Hlubina. V lednu uplynul rok od zahájení činnosti nového výboru. V následujícím článku se dozvíte, co se za tu dobu v našem oddíle událo a co se chystá. Takto hodnotí roční působení ve vedení oddílu současná...

Vítejte u předposledního dílu našeho seriálu. Tentokrát se podíváme na dvanáctileté období v historii našeho oddílu, kdy v jeho čele stál Jiří Břeska.

Vážení čtenáři, je tady již páté pokračování příběhu o předsedech našeho oddílu. Dnes bude řeč o Rudolfu Rieznerovi, který se stal prvním předsedou zvoleným v novém tisíciletí.

Pokračování našeho seriálu začíná na jaře roku 1998, kdy byl na pozici prvního muže klubu zvolen tehdy čtyřiadvacetiletý Martin Skopal, nejmladší předseda oddílu kuželek TJ Unie Hlubina v historii.

V dalším díle našeho seriálu se dostáváme do roku 1991, kdy se předsedou stává muž, který přinesl do vedení oddílu bezesporu plno elánu a nápadů. Zasloužil se o zavedení řady nových tradičních akcí, z nichž některé jsou s Hlubinou spojovány a pořádány dodnes.