Áčko po bídném výkonu odevzdalo Vracovu oba body

12.01.2019

Přesně po dvaačtyřiceti dnech se áčko sešlo k ligovému utkání na kuželně SAREZA. Naposledy z toho bylo vítězství nad HKK Olomouc, dnes jsme měřili síly se Sokoly z Vracova. Na úvod byla nominována dvojice Brablec (518) - Marek (493). Naši hráči začali vlažně, přesto oba dokázali na první dráze bodovat a zatímco Petr zvládl díky zlepšenému výkonu i druhou třicítku, Pavel ji o tři kolky prohrál. A podobně si vedl i v té další, tu ztratil nejtěsnějším možným rozdílem. Petrův soupeř, Pavel Polanský, začal v druhé šedesátce stahovat náskok domácího borce a na poslední dráze dokonce vedl! Petr v sobě ale v pravý čas dokázal probudit bojovníka a dvěma hodovkami v řadě si pomohl k zisku důležitého bodu. To Pavel zdaleka nepřipomínal toho bombarďáka, který si před týdnem na stejné kuželně zajistil skvělým výkonem postup na krajský přebor. Dnes z toho bylo podprůměrných 493 kuželek. Dvojnásobná škoda, protože jeho soupeř nasbíral pouhých 505 kolků a body, které visely velmi nízko, Pavel urvat nedokázal.

Za vyrovnaného stavu 1:1 byli do boje vysláni Petr Basta (528) a Jan Žídek (527), tedy hráči, kterým by za jejich poctivý a příkladný přístup k tréninku, slušel nějaký ten nadprůměrný výkon. A oba ostravští kuželkáři si za ním od začátku také šli. Začali znamenitě, Petr vedl po dvou drahách 2:0 a na počítadle mu svítilo průběžných 282, to Honza byl na tom za stejného stavu ještě o tři kolky lépe. Petr si ve třetí třicítce sice vybral slabší chvilku, ale přesto dráhu získal a o majiteli bodu tak bylo s předstihem rozhodnuto. Průměrnou poslední drahou pak ještě přisypal pár kolků na konto domácích. Zde dovolte malou vsuvku, Petrův soupeř, vracovský Filip Kordula, odehrál celou hru bez chyby, což je na těžké porubské kuželně výjimečný počin, ale zpět k našim, konkrétně k Honzovi... úvodní šedesátka mu vyšla na výbornou, především druhá dráha (155) byla v jeho podání ohromující. Úctyhodný start mu však znehodnotila druhá polovina jeho dnešního představení. Ostřílený kuželkář z jihomoravského městečka, František Svoboda, dokázal prodat své letité zkušenosti a stále ještě nováčka v druholigovém dresu Honzu Žídka v druhé šedesátce vyučil. Otočil vývoj jejich duelu a opět srovnal, tentokrát již na 2:2.

Před poslední čtveřicí bylo vše otevřené, za vyrovnaného stavu a s náskokem pouhých 11 kuželek šla na desku dvojice Linhart (495) - Zatyko (487). Pepovi utekla první dráha (118), to co ztratil, však dokázal téměř beze zbytku nahrát zpět Michal drahou 133, za kterou bral bod. Pak ale přišel strmý sešup. Dráhy 117 a 110 jsou na druhou ligu bohužel málo a soupeř je vcelku bez problémů dokázal potrestat. Michal i Pepa po devadesáti hodech prohrávali se svými soupeři v poměru 1:2 na dráhy, což by samo o sobě ještě nebylo takové neštěstí, horší však byl v tu chvíli již celkem velký náskok vracovského týmu. Malý zázrak v podobě stažení asi 30 klacků se nekonal, další průměrnou drahou oba hráči Hlubiny jen podtrhli svůj dnešní nezdar a hosté tak v poklidu dokráčeli k zisku dvou bodů. Unie podlehla po slaboučkém výkonu Vracovu 2:6, reparát mohou složit ostravští za týden v zápase v Husovicích.

-mm-