Áčko doma znovu nadělovalo, Chvalíkovice porazilo 7:1

11.11.2019

Při venkovních zápasech to zatím ostravským poněkud drhne, naštěstí pro ty domácí to, až na jednu výjimku, neplatí. K posledním dvěma vysokým výhrám 7:1 proti Přemyslovicím a Přerovu přibyla v sobotu 9. listopadu další. Tentokrát si výprask odvezly Chvalíkovice.

Do úvodu nastoupila tradiční dvojice ve složení Petr Basta a Přemysl Žáček. Druhý jmenovaný začal vítěznou drahou, přestože na ni nasázel nezvykle mnoho chyb. Petr musel proti zkušenému Jiřímu Staňkovi navzdory slušnému začátku dotahovat. Záhy se mu ale podařilo srovnat na 1:1 a vše bylo otevřené. Přemek mezitím navýšil své vedení. V pořadí třetí třicítka byla pro naše barvy trochu smolná, oba hráči posledním hodem dohazovali a nešli tak do plných, což znamenalo prohru o jeden, resp. dva kolky. Škoda zejména pro Petra, který se mohl dostat do vedení a vytvořit tak tlak na svého soupeře. Nestalo se a bývalý reprezentant Staněk nakonec dokráčel k výhře 3:1 na dráhy. Poslední Přemkova třicítka byla v jeho podání nejslabší, nicméně náskok, který si ostravský hráč nastřádal během hry mu nakonec proti Radku Hendrychovi stačil k vítězství.

Za vyrovnaného stavu nastoupili na dráhy Martin Marek a Tomáš Rechtoris. Proti Martinovi chvalíkovští nasadili mladého Jonase Mücksteina, který teprve sbírá zkušenosti s ligovými zápasy. V dnešním zápase to ale nebylo znát. První dráha totiž po výborných plných patřila právě jemu. Druhou třicítku Martin s velkým štěstím vyhrál o kolek a srovnal. Tomáš se na protějších drahách pral s Vladimírem Valentou, ale také do jisté míry sám se sebou. První dráha obou soupeřů byla hodně slabá a šťastnější z tohoto trápení nakonec vyšel hráč Unie. Další třicítka sice přinesla zlepšení, bohužel však také Valentovo vyrovnání na 1:1. Martin v dnešním mači musel na téměř všech drahách dotahovat ztrátu z plných. Na té třetí v pořadí to ale zvládl s bravurou, výbornou dorážkou strhl vedení na svou stranu a získal rozhodující náskok. Tomášova soupeře Valentu šestašedesátým hodem vystřídal Otto Mückstein. Žádný výrazný efekt to ale nepřineslo, domácí kuželkář napodobil svého spoluhráče a vedl po třech drahách poměrem 2:1. V posledních třiceti hodech se ještě střídající Mückstein dostával na dostřel, Tomáš však náskok udržel a zvítězil. Stejně jako Martin, kterému nakonec nemusela vadit ani zbabraná závěrečná dorážka.

Finišmani Michal Zatyko a Pavel Marek šli na dráhy za stavu 3:1 s náskokem 35 kuželek. Ani jednomu ze závěrečné čtveřice hráčů nevyšly první plné podle představ, rozhodovala dorážka. Nejlépe si s ní poradil Michal, jenž si vypracoval skvělý náskok 31 kolků. Pavel po vyrovnaném průběhu třicátým hodem dohazoval devítku a musel čekat, jak odpoví soupeř Aleš Staněk. Tomu k výhře stačily dva kolky, ale trefil pouze jediný, což znamenalo půlbod pro každého z nich. Další série hodů do plných vyšla ostravským o poznání lépe (100; 104) a tím si dvojice vytvořila skvělou výchozí pozici před dorážkou. Hosté ztrátu dohnat nedokázali a oba hlubinští šli do vedení. Michalův soupeř David Hendrych nesložil zbraně, třetí drahou ještě vykřesal naději. Na poslední dráze by ale musel excelovat, aby duel otočil. To se nestalo, Michal si vítězství vzít nenechal a hru ukončil s výkonem 550 kolků. Vraťme se ještě k Pavlovi, ten by v případě zisku třetí dráhy měl jistý bod. Po plných na tom byl lépe a bezchybnou dorážkou k jeho zisku nakonec také dokráčel. Jeho soupeř na to reagoval po svém... Pavel se teatrálnostmi nenechal rozhodit a přidal další pěknou dráhu (141), kterou pečetil svůj triumf v poměru 3,5:0,5 bodu. Hlubina doma odčinila slabý výkon z "dušičkového" zápasu v Opavě a připsala si další dva body do ligové tabulky. Po osmém kole jí patří čtvrté místo.