Áčko opět prohospodařilo slibný náskok, z Brna odjíždí s nulou

01.11.2018

Áčko se představilo na drahách Moravské Slávie Brno. Zápas, který začal ve 14 hodin zahájil Martin Marek a Michal Zatyko. Martin nastoupil proti domácímu náhradníkovi Herůfkovi. Po oboustranně senzačních plných utekl soupeři v dorážce a ujal se vedení. Po pár hodech druhé třicítky však muselo přijít střídání vynucené zraněním. Na plac šel Honza Žídek a pokračoval v nastoleném tempu. Po dvou drahách měl s Martinem společně 311 kuželek a vedl 2:0. Michal v tu dobu bojoval proti Miroslavu Milanovi z Brna - po slabší první dráze zabral a srovnal na 1:1. Malé zaškobrtnutí si dovolil Honza na třetí dráze, tu poslední si už ale pohlídal a získal bod. I Michal sahal po bodu, brněnský kuželkář si však náskok nenechal vzít.

Další na dráhy šli Josef Linhart a Přemek Žáček. Pepa začal, stejně jako jeho soupeř, hezkou drahou 152. Borec v barvách ostravského celku pak vyhrál všechny zbývající dráhy a po sympatickém výkonu (572) se zaslouženě radoval. Přemek si drtivým finišem v první třicítce (157) nastřádal solidní náskok. Jenže stále se opakujícími individuálními chybami dobře rozehraný zápas nepochopitelně ztratil. Na vině jsou především zbytečné minely v rozhodujících okamžicích jednotlivých drah. V poslední třicítce dokázal vybojovat pouze půlbod a navzdory vyššímu náhozu podlehl domácímu Hostinskému, který k bodu přišel jako slepý k houslím. 

Za průběžného stavu 2:2 za Hlubinu nastupovali Petrové Brablec a Basta. Prvně jmenovaný si držel slušný standard, po šedesáti hodech měl 270 kolků, i přesto bohužel prohrával 0:2 na dráhy se skvěle hrajícím Antošem. Jiskřičku naděje vykřesal až na třetí dráze (158). Závěrečná třicítka mu ale nevyšla podle představ, zato Antoš byl k nezastavení. Jeho letošní suverénně nejlepší výkon (601) na bod v pohodě stačil, navíc tím umazal dost kolků z náskoku ostravských. Petr Basta do utkání vstoupil povedenou drahou 145, pak ale přišly dvě průměrné, a byť si z jedné z nich odnesl bod, na kolky prohrával. Poslední série 30 hodů patřila jednoznačně domácím... Petr sice plné zvládl na jedničku (102) pak ale přišla v hlavě klasická "přepínačka" a v dorážce z toho byly dvě otvírky ze středu... Hráči Moravské Slavie v tu chvíli vycítili možnost otočit zápas, v poslední chvíli zabrali a skvělými náhozy 159 a 154 zlomili do té doby nepříznivý vývoj utkání. S velkou porcí štěstí se tak po Vsetínu radují z těsné výhry i brněnští. Kuželkáři Hlubiny tak opět vyráží na zpáteční cestu zklamaní z nezvládnutého závěru...