Áčko podlehlo Chvalíkovicím a loučí se s druhou ligou

18.03.2019

Tři kola před koncem soutěže ztrácela Hlubina na nesestupové pozice dva body, přičemž měla podstatně horší skóre než Kamenice nad Lipou okupující desátou příčku. Družstvo z jižních Čech navíc hraje celou jarní část na domácí kuželně, a i proto se naděje na záchranu limitně blížily nule. Přesto stále existovala, byť hodně teoretická, šance na záchranu. V cestě však stály Chvalíkovice, které mají rovněž záchranářské starosti.

Pro tento zápas byl k dispozici i Martin Marek, který opavské dráhy velmi dobře zná ze svého zdejšího pětiletého působení. Vedoucí týmu Láďa Konečný ho nanominoval hned do úvodní dvojice společně s Josefem Linhartem. Martin začal skvěle drahou 151 a vytvořil si na Jiřího Staňka slušný náskok, který i dál navyšoval. Po šedesátce vedl 2:0 (292:252). Rozhodnutí pak přinesla třetí dráha a při jistotě bodu tak mohl hostující kuželkář zaútočit i na šestistovku. Závěrečná třicítka už ale nebyla tak kvalitní a Martin končil na čísle 579. Pepa byl proti Ottovi Mücksteinovi sice papírovým favoritem, první dráhu však vyhrál těsně o dva kolky a po změně drah jen remizoval. Přesto do druhé šedesátky vstupoval jako průběžně vedoucí hráč. Domácí player třetí třicítkou vyrovnal na 1,5:1,5 a nerozhodný byl rovněž počet poražených kolků. Rozhodnout tak musela až poslední dráha, na které už se představil střídající Ottův syn Jonas. Mladičkého kuželkáře Pepa "udělal" o 29 kuželek a Hlubina se tak dostala do vedení 2:0 o 70 kuželek.

Druhou dvojici tvořili Tomáš Rechtoris a Michal Zatyko. Tom započal svůj dnešní duel proti Radku Hendrychovi průměrnou drahou 126 a dostal se do jedenáctibodové ztráty. Ta bohužel ještě narostla na druhé dráze, která Tomášovi vůbec nevyšla a za průběžného stavu 0:2 tak byl hostující hráč střídán Petrem Bastou. Ani tato změna však nepřinesla oživení, naopak Petr slabým výkonem jen navázal na nezdar svého spoluhráče (474:558). Michal také nezačal nikterak přesvědčivě a po šedesáti hodech neměl na svém kontě ani jeden pomocný bod. Když pak na třetí dráze nasázel v dorážce pět chyb, bylo o majiteli "velkého" bodu jasno. Ostravský kuželkář si tak alespoň spravil chuť závěrečnou a nejlepší třicítkou toho dne - 164 (86+78). Prostřední dvojice doslova propadla, připsala si díky Michalovi pouze jednu dráhu a namísto udržení náskoku Chvalíkovice srovnaly na 2:2 a na kolky již dokonce vedly.

Zvrátit nepříznivý vývoj opět ve prospěch ostravských se pokusila poslední dvojice Petr Brablec - Přemysl Žáček. Petr první třicítku zvládl se štěstím o kolek, další dráha už ale patřila bývalému reprezentantovi Aleši Staňkovi, který srovnal na 1:1. Petr se poslední kola potýká s formou a bohužel pro hosty to potvrdil i v tomto zápase. Domácímu Staňkovi tak stačilo pouze zkušeně hlídat odstup od svého soupeře a dvěma dráhami těsně nad hranicí 130 kuželek se zasloužil o třetí bod na kontě Chvalíkovic. Přemek nastoupil proti Davidu Hendrychovi a ten ho ani trochu nešetřil. Hned na úvodní dráze domácí borec Přemkovi utekl na rozdíl 17 kolků. V druhé sérii třiceti hodů si hostující hráč vybral i trochu smůly, když na Hendrycha nestačil o jediný kolek. O vítězství domácího hráče pak definitivně rozhodla třetí dráha, kterou vyhrál naprosto jednoznačně - 155:122. Poslední dráha pouze dokreslila stav, v jakém se nachází většina týmu Hlubiny, tedy nemastný, neslaný výkon plný chyb.

Po závěrečném "hvizdu" rozhodčího platil stav 6:2, což znamenalo, že se Hlubina minimálně na rok loučí s druhou ligou. Stále ještě probíhající sezóna hlubinským ukázala v mnoha ohledech obrovské nedostatky a nejen všichni hráči by si měli uvědomit, že pokud se chtějí vrátit zpět do 2. ligy, měli by rapidně změnit svůj přístup...

-mm-