Áčko schytalo v Rýmařově debakl 0:8

14.10.2019

Od posledního mistráku uběhly tři týdny. Pauza zapříčiněná poruchou stavěče na porubské kuželně a také klubovými poháry byla dostatečně dlouhá na to, abychom se oklepali z domácí porážky s nováčkem soutěže Horním Benešovem "B". V rámci pátého kola nás čekal výjezd na nově zrekonstruovanou kuželnu v Rýmařově. Domácí kuželkáři se s novými dráhami sžívají rychle a jejich výkony stoupají kolo od kola.

Na tento zápas nepustily pracovní povinnosti Michala Zatyka, jeho místo tak zaujal Václav Rábl. Vedoucí ostravských se na úvod rozhodl postavit Martina Marka (544) a Jana Žídka (526). Proti nim stála velmi silná rýmařovská dvojice Tezzele - Stárek. Hosté se velkých jmen nezalekli a oba své úvodní dráhy vyhráli. Ve druhé třicítce si Martin po vyrovnaných plných dovolil v dorážce dlouhý "šestihoďák" a pomohl tím Tezzelemu k vyrovnání stavu drah. Honza si vedení také dlouho neužil, rýmařovský Ladislav Stárek předvedl nejlepší dráhu dne (160) a srovnal. Po změně stran sahali po třetím setovém bodu oba ostravští kuželkáři, zatímco Honza se výbornou drahou (156) dostal znovu do vedení, jeho spoluhráč o bod přišel až v posledních dvou hodech, kdy domácí Tezzele nejprve dorazil pravou dvojičku a posledním hodem hodil hodovku - 1:2. Závěr už patřil rýmařovským. Zkušený Láďa Stárek nepřipustil žádné drama a při vyrovnaném stavu drah bral bod za vyšší nához. Martin nezachytil začátek čtvrté třicítky, čehož domácí hráč využil a zaslouženě zvítězil - 2:0 pro domácí.

Pokusit se zlomit nepříznivý stav utkání se vydali Tomáš Rechtoris (573) s Petrem Bastou (525). Skvělou podívanou přinesly hned úvodní plné Tomáše a jeho soupeře Michala Davidíka (104:108). Následující dorážka rozhodla o dělbě bodu. Petr se první drahou protrápil a ztrácel. Fantastické dostihy předvedla dvojice Rechtoris - Davidík také na druhé dráze, kterou pro sebe nakonec získal ostravský kuželkář poměrem 156:152. Jeho spoluhráč se ve druhé třicítce výrazně zlepšil, ani tak ale na bod nedosáhl a domácí Jan Sochor se ujal vedení 2:0. Následující dráhu načali oba hlubinští skvěle, plné 99 a 102 tomu budiž důkazem. Slibného začátku však hosté nevyužili, podprůměrná dorážka je stála další bodíky. Petr už měl v tu chvíli jasno, za stavu 0:3 nemohl vyhrát. Tomáš ještě na bod pomýšlet mohl a také si za ním šel. Po pár hodech do plných ale přišla delší pauza, po které už se Tom nedostal do tempa a soupeři, který si navíc v dorážce pomohl hodovkou nakonec podlehl. Petr si dnes vybral kopec smůly, těsně prohrál i poslední dráhu a za hrozivého stavu 0:4 (-105) šla na plac poslední dvojice.

Tu tvořili Přemek Žáček (506) a Pavel Marek (523). Rýmařovští, kteří si tou dobou hýčkali pohodlný náskok vyslali do boje Antonína Sochora a Petra Chlachulu. Prvně jmenovaný se od úvodních hodů pouze "díval na záda" Tondy Sochora, který mu unikal. To platilo až do šedesátého hodu a do stavu 0:2 z našeho pohledu. Na třetí dráze si domácí hráč vybral chvilku oddechu, kterou Přemek potrestal, a ještě zdramatizoval průběh jejich duelu. 
V závěrečné třicítce však přišlo něco, co v ligových zápasech není příliš často k vidění... po velmi, ale velmi nepodařené třicítce už mohl Přemek pouze schovat hlavu do dlaní a svému soupeři poblahopřát k vítězství. I Pavel od začátku tahal za kratší konec, přestože domácí Chlachula nijak neexceloval. První i druhou dráhu získal hráč rýmařovského celku pouze díky nepatrně lepším plným. Pavel se pral, ale když ani další dráha (140) v jeho podání nevedla k zisku pomocného bodu, bylo rozhodnuto. V tomto utkání nedokázal bodovat ani jeden z ostravských hráčů a domácí si připsali drtivé vítězství.

Po zápase panovalo v šatně hostů velké rozčarování. Jak z většiny předvedených výkonů, tak z celkového výsledku. To, že budou rýmařovští v domácím prostředí silní se všeobecně ví, přesto by, loni ještě druholigový tým, měl předvést diametrálně odlišný výkon a zanechat lepší dojem. V dalším kole hostíme "béčko" Přerova a nic jiného, než dva body nebereme...

Záznam utkání si můžete prohlédnout v sekci videa