Áčko smolně podlehlo Vsetínu 3:5

15.10.2018

Dvoutýdenní pauza zapříčiněná mezinárodními klubovými soutěžemi dávala áčku dostatek času připravit se na druhý venkovní zápas v sezoně. Ten první Hlubina vyhrála v Blansku, tentokrát se chystala do nedalekého Vsetína.

V souboji dvou týmů, které doposud nasbíraly pouhé dva body odstartovala za hosty dvojice Marek - Zatyko. Martin se na saduritových drahách do svého soupeře pustil s velkou chutí a po dvou drahách vedl s přehledem 2:0. Domáci Hambálek se ale dokázal zvednout na třetí dráze i díky čtyřem hodovkám v řadě a snížil. Martinovi z náskoku zbývalo ještě deset kolků, o ty však přišel, neboť se nedokázal vyrovnat se záludnou čtyřkou. Naproti tomu vsetínský hráč využil znalosti domácí kuželny a dokonal obrat. Martin prohospodařil slibný náskok a prohrál o 7 kuželek 559-566. Michal, který se dostává do herní pohody, vedl po dvou drahách stejně jako jeho spoluhráč 2:0. Třetí sice těsně prohrál, ale poslední skvělou třicítkou (155) dokázal uzmout důležitý bod pro hosty. Po první dvojici tedy 1:1 a 37 kuželek do plusu.

Do druhé dvojice kapitán nasadil Jana Žídka a Petra Bastu. Honza nastoupil na nejlepšího hráče domácích Vlastimila Bělíčka, se kterým již v minulosti jeden souboj svedl. Bývalý reprezentant však v tomto zápase neměl svůj den a toho dokázal Honza beze zbytku využít. Dostal se do překvapivého vedení 2:0. Třetí třicítka Bělíčkovi vyšla skvěle, snížil na 2:1 a dokonce si vypracoval náskok. Aby ostravského kuželkáře porazil, musel však bezpodmínečně zvládnout poslední dráhu... ale to se nestalo, navzdory tomu, že po plných vedl o 13 kolků. Honza pod Martinovým dohledem předvedl úžasnou dorážku, ve které si pomohl čtyřmi hodovkami a porazil tak velkého favorita (548-570). Do trháku mohl dostat hosty Petr Basta (500). První třicítku lépe zvládl vsetínský kuželkář. Petr však dokázal vývoj duelu otočit a na poslední dráze mu stačilo k zisku bodu i remizovat. To co se v tu chvíli dělo na vsetínské čtyřdráze lze slovy jen těžko vylíčit. Za mohutného povzbuzování domácích vyrovnaný souboj na drahách 1-2 gradoval. Oba aktéři nejprve zvládli "ex-hod", aby pak rozhodl ten vůbec poslední. Domácí Novosad porazil šest kolků. Petrovi v tu chvíli stačilo k vítězství srazit kuželek pět... Tíhu okamžiku ale neunesl a vyrazil čistý střed. Vsetínský hráč tak s obrovským štěstím srovnává na 2:2 a do závěrečné dvojice tak hosté vstupovali s nepatrným náskokem.

Koncáky pro tento duel byli zvoleni Přemek Žáček (504) a Petr Brablec (494). Zkušení hlubinští hráči začali skvěle a po prvních drahách vše nasvědčovalo tomu, že si ostravský oddíl odveze dva body. Oba vedli 1:0, na ukazateli rozdílu počtu poražených kuželek v tu chvíli svítilo 51 v náš prospěch. Co ale následovalo potom lze jen těžko chápat. Neuvěřitelný kolaps postihl Petra, který se dráhami 101 a 116 dostal do svízelné situace. Ani Přemek si, bohužel pro hosty, neodpustil výpadek. Třetí dráhu sice vyhrál, zato závěrečnou třicítku totálně zpackal a i vinou velkého množství chyb poztrácel, stejně jako Petr, spoustu kuželek. To se v závěrečném účtování nakonec ukázalo jako rozhodující. Petr se ještě z posledních sil snažil nasbírat zpět poztrácené kuželky, ale nedokázal to. A tak namísto jednoznačného vítězství Hlubiny, které nejen, že mohlo, ale s ohledem na průběh utkání také mělo přijít, je z toho porážka, kterou budou ostravští kousat ještě hodně dlouho. Vsetín utrpěl vítězství 5:3 a hostující hráči mají o čem přemýšlet...