Hlubina se po výhře nad Litovlí usadila v čele tabulky

25.11.2019

Doposud každé domácí vítězství Hlubiny v probíhajícím ročníku mělo konečnou podobu 7:1. V rámci 10. ligového kola k nám zavítala Litovel, a i ta nakonec odjížděla se stejným výpraskem. Při vynucené absenci dvou hráčů áčku k dalšímu skvělému výsledku dopomohl i povolaný náhradník z družstva "B", který se stal jednou z ústředních postav dne.

Jak už bylo naznačeno, pro tento zápas nebyli k dispozici Tomáš Rechtoris, ani Michal Zatyko a vedoucí týmu tak byl nucen improvizovat. Do základní sestavy se dostal zkušený Václav Rábl, změnilo se také pořadí hráčů v jednotlivých dvojicích. Do té zahajující se tentokrát posunul Martin Marek (547), k němuž byl dosazen Jan Žídek (536). Úvod Martinova vystoupení nevyvolal v mimořádně početném obecenstvu žádný jásot, naopak. Domácí kuželkář se na oblíbené jedničce nezvykle trápil a po tragických plných (72) byl rád, že úvodní dráha neskončila ostudou. Zlý vstup sobě i divákům vynahradil v následující třicítce (149), díky které vyrovnal na 1:1. Další komplikace však přišla po změně stran, hostující Čamek těžil z vynikajících plných (103) na něž Martin nedokázal reagovat a opět prohrával. Na poslední dráze Martinovi přesto stačila k zisku bodu jakákoli výhra. Ta se k radosti všech příznivců ostravského celku dostavila a byla víc než výrazná (154:114). Honza dnešní duel začal vítěznou drahou. Dosti mu k ní pomohl i hostující Fiala, který v plných předvedl stejně katastrofální výkon jako Janův spoluhráč ob dráhu. Následnou třicítku, už podstatně vyrovnanější, rozhodla až dorážka. Ta ale bohužel hovořila ve prospěch hráče Litovle - 1:1. Druhou šedesátku Jan rozehrál výborně, drahou 141 se dostal do vedení a zároveň si díky ní zajistil dostatečný náskok před závěrečnou sérií třiceti hodů. V ní domácí srdcař soupeři utekl hned po plných (100:81) a o vítězi tak nebylo pochyb. Škoda jen množství chyb, které Honza v zápase vyprodukoval, nebýt jich, pomyslný titul "man of the match" mohl být jeho. Podstatné však bylo, že Hlubina vedla 2:0 o 96 kolků.

Jako další se v dresu Unie na dráhy chystala dvojice Rábl (545) - Basta (527). Václav proti Františku Balekovi zpočátku tahal za kratší konec, lepší dorážkou vybojoval pomocný bod litovelský hráč. Zkušený kuželkář v barvách Hlubiny však záhy vyrovnal a začínalo se od nuly. Vstup do třetí třicítky patřil jednoznačně Vaškovi. Skvělé plné (99) byly rozhodujícím faktorem pro zisk rozdílového pomocného bodu. Poslední drahou navíc domácí borec všem ukázal, že není žádné "béčko" a báječnými 148 kolky pečetil své vítězství. Svou letošní ligovou premiéru zvládl Vašek na výbornou, po skvělém výkonu, především v druhé šedesátce, nakonec s přehledem zvítězil 3:1 na dráhy a zapsal na konto ostravských další bod. Na drahách 3-4 se o body utkal "Basten" s Davidem Čulíkem. Úvodní dráha patřila domácímu hráči, který těžil z vyššího počtu poražených kuželek po plných. I v následné třicítce Petr vedl, ale v dorážce nasázel tři chyby, čehož hostující Čulík využil a srovnal krok. To hlubinského kuželkáře nakoplo a pěknou drahou 140 opět strhl vedení na svou stranu. Poslední třicítku ale Petr nezačal podle svých představ, nemohl se dostat do ulice a dobře hrající Čulík začal stahovat náskok. Když si pak prvním hodem v dorážce pomohl hodovkou, začínalo být o vítězi čím dál jasněji. Za vyrovnaného stavu drah 2:2 nakonec opravdu připadl bod hostujícímu hráči, který po sto dvaceti hodech zaznamenal o 9 kolků vyšší nához. Po dvou třetinách zápasu Hlubina vedla 3:1 o 139 klacků.

Absentujícího Michala Zatyka v poslední dvojici zastoupil Přemysl Žáček (554), který nastupoval po boku stálého koncáka Pavla Marka (543). Domácí hráči se rychle dostali do klidu, oba se totiž uvedli vítěznou drahou. Přemek skvělou dorážkou vytáhl svůj výkon na 147 kolků, Pavel po třiceti hodech psal o 11 kolků méně. Na další dráze Přemek od prvních hodů navyšoval své vedení, báječné plné sice doplnila trochu slabší dorážka, nicméně na Kamila Axmanna to dnes s přehledem stačilo. Ani Pavel se na vedlejších drahách nenechal zahanbit. Po šedesátce na tom byl stejně jako jeho spoluhráč, vedl 2:0 a hýčkal si pohodlný náskok. Ten byl po třech drahách ještě výraznější, a protože v tu chvíli vedl Pavel už 3:0 na dráhy, bylo o majiteli bodu rozhodnuto. Přemek si na třetí dráze, s trochou nadsázky řečeno, dopřál chvilku oddechu a hostující Axmann snížil na 1:2. To však jen proto, aby na poslední dráze opět ukázal své umění. Poslední třicítka byla v jeho podání toho dne nejlepší a rozhodla o konečné výhře 3:1. Pavel Marek si v tomto zápase nenechal vzít dráhu ani jednu. Litovelský Miroslav Talášek dnes končil stejně jako začal, drahou 108, čímž domácímu kuželkáři výrazně usnadnil cestu za vítězstvím.

Hlubina se třetí výhrou v poměru 7:1 v řadě stala minimálně na týden lídrem třetí ligy. V závěrečném kole podzimní části soutěže ji však čeká těžký soupeř - Odry. Hrát se bude na kuželně ve Valašském Meziříčí poslední listopadový den od 13 hodin.