Áčko nezvládlo start a darovalo Husovicím dva body

16.09.2018

Na tento zápas budou chtít všichni jeho aktéři asi rychle zapomenout, tedy alespoň ti, co na sebe navlékli zelené dresy... Se dvěma novými tvářemi v sestavě se Hlubina chystala na soupeře z Husovic, kterého navíc v posledním vzájemném zápase dokázala porazit a na tento výsledek chtěla navázat i tentokrát. Kapitán týmu v šatně oznámil sestavu, ve které na prvních dvou místech figurovala dvojice Žáček - Žídek. Přemek od začátku nebyl ve své kůži, ne a ne se dostat do své ulice a tak soupeři stačila i podprůměrná první dráha k vedení, podobně tomu bylo i na dráze třetí, tou se dostal brněnský Machálek do vedení 2:1. Přemek tak musel poslední dráhu zvládnout a také se tak stalo, byť mu ke konečnému vítězství pomohl svým nevýrazným výkonem hostující hráč. Honza už ráno absolvoval 100 hodů v dresu "B" týmu, čekal jej vůbec historicky první zápas v druhé lize a ke všemu ještě narazil na papírově nejlepšího hráče hostí Žižlavského. Úvod byl jako z učebnice, 104 do plných doplnil slušnou dorážkou a ujal se vedení. Druhá třicítka přinesla v jeho podání množství chyb, kterých dokázal zkušenější Žižlavský využít a vypracoval si náskok. Druhou šedesátku Honza opět načal skvělou sérií hodů do plných a i díky ní se dostal do překvapivého vedení. To ale bohužel pro hlubinské neudržel. Na poslední dráze stačilo uhrát i remízu, ale tři zbytečné chyby dorážce rozhodly o tom, že hosté dorovnali stav zápasu na 1:1.

Do druhé dvojice Láďa Konečný nasadil dvojici Brablec - Zatyko. Prvně jmenovaný měl vstup do utkání vlažný a soupeř trestal, bylo z toho vedení 2:0 s velkým náskokem. Ten nakonec narostl na konečných 62 kolků v neprospěch hráče ostravského týmu. Miroslav Vejtasa se výkonem 546 kuželek stal nejlepším hráčem utkání. To Michal Zatyko začal lépe, bezchybnou první dráhu získal pro sebe, soupeře se ale nezalekl a otočil vývoj duelu na 2:1. Nepatrný náskok soupeře sliboval drama až do konce. Toho se ale diváci na porubské kuželně nakonec nedočkali. Michal na poslední dráze vyhořel a hostujícímu Košťálovi stačil výkon 519 k pohodlnému zisku bodu. 1:3 o 107 kuželek, takový byl stav po dvou třetinách utkání.

Při pohledu na světelnou tabuli, na které svítila cifra -107 se zdálo, že je vše ztraceno, ale na řadu ještě měla přijít naděje v podání dvojice Marek - Linhart. Martin se po plných ujal nepatrného náskoku, o ten ale přišel mizernou dorážkou a když ani na dalších dvou drahách nedokázal předvést zhola nic ze svého kuželkářského umu, bylo jasné, že si brněnský Plšek připíše bod. Remíza na poslední dráze byla už jen slaboulinkou náplastí na otřesný výkon nejlepšího hráče minulého ročníku. Josef Linhart po třiceti hodech psal stejně jako jeho sok 128 kuželek. Na v pořadí druhé, ani třetí dráze ale nedokázal svůj bodový zisk navýšit a tak ani on další bod na konto Hlubiny nepřidal. Závěrečnou drahou 140 sice zaznamenal v součtu vyšší nához, ale skóre pomocných bodů hovořilo jasně.

Hlubina podlehla po strašidelném výkonu Husovicím 1:7 a hráči tak mají o čem přemýšlet a na čem pracovat. Za týden je čeká těžký zápas na půdě Blanska