Béčko doma s Horním Benešovem "D" nezaváhalo

21.10.2018

Ve zbrusu nových bílých dresech se představilo v sobotu ráno Béčko v domácím utkání proti Hornímu Benešovu "D". Vzhledem k absenci celkem čtyř kmenových hráčů se do bílé nakonec oblékli pouze čtyři domácí. V zeleném se představili oba náhradníci Rudolf Riezner a Radka Pastvová. Pavel Marek byl připraven v roli náhradníka, protože odpoledne ho čekal strat za druholigové Áčko. Zápas zahájil Tomáš Rechtoris, který svým výkonem 427 položil solidní základ, zaznamenal uklidňující první bod a náskok 30 kuželek. Tomáš ukázal, že je pro nás klíčový hráč a jistota. Jako druhý šel na desku Ruda Riezner, který v týdnu předvedl za tým "C" v okresním přeboru skvělý výkon 441 kuželek. Rudovi se v dresu Béčka zatím v minulosti moc nedařilo a tak jsme všichni doufali, že to dnes konečně zlomí. Po prvních plných (131) ztrácel na Michala Blažka už 15 kuželek, ale velmi dobrým výkonem (405) s minimem chyb nakonec svého soupeře porazil o 31 kuželek a navýšil náš náskok na 2:0 o 61. 

Ve třetí dvojici se za domácí tým představila Radka Pastvová, která ještě v minulé sezóně hrála za Béčko, takže atmosféru krajského přeboru dobře zná. A potvrdila to i svým výkonem (411). Na první dráze (209) si vytvořila dostatečný náskok a i když Zdeněk Žanda mocně dotahoval, Radka si už těsné vítězství nenechala vzít, zvýšila náš náskok na 3:0 a přidala další 6 kolků do plusu. Jako čtvrtý se v bílém hlubinském dresu představil Václav Rábl, který toho v letošní sezóně zatím moc nenahrál, ale s o to větší chutí se pustil do souboje s benešovským Jaromírem Hendrychem. Vašek začal slušně (213), ale soupeř rovněž (210). Náš hráč však na dvojce zařadil ještě o jeden rychlostní stupeň navíc. Famózní hrou do plných (157) se odpoutal od svého protivníka a vše dovršil dorážkou 71. Po 100 hodech svítilo na jeho ukazateli skóre
skvělých 442. Nejlepšího hráče hostů přehrál o 19 kuželek a bylo to 4:0 s luxusním náskokem 76 kuželek. 

Jako pátý šel na plac Honza Žídek, který mohl definitivně potvrdit naše vítězství. Honza začal trochu nervózně a od počátku svého souboje s Pavlou Hendrychovou tahal za kratší konec. Navíc v dorážce po nucené pauze vypadl z tempa, po opětovném zahájení hry udělal za sebou několik chyb a první dráhu prohrál. Sice pouze o 2 kuželky, ale tento moment poznamenal jeho hru. Přesto, že se Honza na dvojce zlepšil, na víc než 396 to nestačilo a tak hosté snížili na 4:1. Finishman naší sestavy byl Roman Grüner, který sice v posledních zápasech nemá optimální formu, nicméně věřili jsme, že přijde v tomto zápase. Přesto, že Roman mohl hrát v naprostém klidu s luxusním náskokem 71 kuželek, nebyl to jeho den (369). Naštěstí ani hostující Zdeněk Smrža nepředvedl žádný oslňující výkon (376). Přesto korigoval stav utkání na konečných 6:2 pro Hlubinu. Domácí utkání jsme tedy zvládli vítězně a s jednou porážkou jsme poskočili na druhé místo krajského přeboru.