Béčko i přes prohru v Lipníku 3:5 bere stříbro.

14.04.2019

V posledním utkání letošní sezóny se Béčko představilo na kuželně v Lipníku nad Bečvou. Zatímco my jsme měli už před tímto utkáním jisté druhé místo, domácí ještě bojovali o třetí příčku krajského přeboru. K utkání byli k dispozici všichni hráči naše týmu, a tak jeho vedoucí tentokrát posadil na lavičku náhradníků sám sebe a sestavu poskládal bez nějakého taktizování v abecedním pořadí.

První šel tedy na plac Roman Grüner (417) proti Richardu Štětkovi (438). Náš hráč začal slušnou drahou 205 a po obrátce ještě přidal 212. Na domácího "bombarďáka" to však nestačilo. Po jeho prudkých hodech se vracející kuželky často postaraly o bonusový příděl bodů na jeho konto. Roman předvedl svůj nejlepší výkon v sezóně 417, ale přesto to na body nestačilo. Na druhém místě naší sestavy byl do boje poslán Josef Hájek, který v minulém zápase na Hlubině zahrál výborně. Na dráhu č. 2 v Lipníku však bude chtít asi hodně rychle zapomenout. Výkonem 170 si Pepa řekl o střídání a do druhé půlky za něj naskočil Pavel Marek. Ten však také příliš neoslnil. V plných to ještě šlo, ale díky množství chyb v dorážce z toho bylo jen 204 bodů. Naše dvojice uhrála dohromady 374 bodů, což bylo na Vlastimilu Kolářovou (398) málo. Stav utkání byl 0:2 o 45 kuželek. O obrat v utkání se měl postarat náš nejlepší hráč letošním sezóny Petr Chodura proti Evě Hradilové. Petr se nejprve srovnal s nízkým stropem místní kuželny, tak aby jeho typické zvednutí rukou s koulí před rozběhem neskončilo proraženým stropem. Od prvních hodů bylo jasné, že "včelka" jde za svým cílem, udržet si druhé místo v celkovém pořadí jednotlivců krajského přeboru. Až na čtyři zbytečné chybičky na první dráze předvedl výborný výkon 440 bodů a snížil stav utkání na 1:2. Z náskoku domácích ukrojil 37 kuželek a naše akcie na výhru opět vzrostly.

Jako čtvrtý se v hlubinských barvách představil Pavel Krompolc. Jako už po několikáté, Pavel zahrál na obou drahách slušně do plných, ale velké množství chyb ho připravilo o lepší výsledek než 393 bodů. Naštěstí jeho soupeř Michal Mainuš si vedl obdobně (389) a tak rozhodla až poslední dorážka, ve které Pavel udržel těsný náskok a srovnal stav na 2:2. Na kuželky stále vedl Lipník, už ale pouze o 2 kolky. V předposledním duelu dne se představil domácí hráč číslo jedna Petr Hendrych a proti němu Václav Rábl (386). V plných byl Vašek lepší (283:275), ale v dorážce dominoval jednoznačně Hendrych (167:103). Vašek neměl štěstí, vše dorážel po kolku a dorážka nakonec rozhodla o jeho porážce. Domácí kuželkář potvrdil své kvality výborný výkonem 442 bodů a vyhrál o 56 kuželek. Vypadalo to, že o výsledku zápasu je rozhodnuto, ale my měli na závěr ještě jedno eso v rukávě, Tomáše Rechtorise. Tom zahájil výborně (226), ale domácí Martin Sekanina držel krok (219). Po obrátce, se ale začaly dít věci. Tomáš v plných (152) umazal dalších 28 kuželek a v průběhu dorážky se dotáhl téměř na dostřel. Jenže pak ho přibrzdily nepodařené otvírky a domácí hráč už svůj náskok udržel. Tomáš vynikajícím a bojovným výkonem 449 bodů porazil Martina Sekaninu (405) o 44 kuželek. K výhře nám tak nakonec chybělo 16 kuželek. I přes porážku 3:5, ale byla asi spokojena obě družstva. My s podařenou sezónou zakončenou stříbrnými medailemi a domácí s výhrou, která jim, jak se později ukázalo zajistila bronzovou příčku.

-pm-