Béčko i s náhradníky uspělo v Novém Jičíně

19.11.2018

Do Nového Jičína jelo béčko odčinit týden starou porážku ze Sedlnic. Tomu, že se nebude jednat o jednoduchý úkol, nasvědčovala i skladba týmu, ve kterém chyběli hráči jako Pavel Marek, nebo Jan Žídek. Prvním náhradníkem byl Rudolf Riezner (397), který nastoupil proti domácímu Radku Chovancovi. Po úvodních padesáti hodech byl o devět kuželek lepší hostující hráč. Druhou dráhu zahráli oba kuželkáři navlas stejně do plných i do dorážky a náskok z první dráhy tak znamenal zisk bodu pro ostravský tým. Další se na dráze objevil srdcař Pavel Krompolc (405). Soupeřku Janu Stehlíkovou nechal v plných odskočit, ale senzační dorážkou vývoj otočil a vedl. Druhou padesátkou Pavel kontroloval vedení a udržel ho až do konce - 2:0 pro Hlubinu. Třetí na plac šel v dobré formě hrající Petr Chodura a soupeři začal ukazovat záda již ve hře do plných. V dorážce pak své vedení ještě navýšil a to na rozdíl 21 kolků. Petr se ani tímto pohodlným náskokem nenechal ukolébat a na druhé dráze ještě přidal. Celkově se jeho výkon zastavil na čísle 435. Hlubina v tu chvíli vedla 3:0 o 66 kuželek.

Druhou polovinu zápasu načala za hlubinské Michaela Černá (375). Průběžné vedení po plných se smrsklo v dorážce, kde se Míši nedařilo. Navzdory velkému množství chyb ale stále vedla. O osudu duelu s Petrem Hrňou rozhodla až druhá dorážka, kde byl jednoznačně lepší novojičínský kuželkář a zaznamenal první domácí bod. Jako předposlední šel na dráhu další náhradník v dresu hostí František Oliva (412). Se svým soupeřem svedl dramatickou bitvu, v plných byl domácí hráč lepší o 5 kolků, dorážka zase vyšla lépe Olivovi. Náskok novojičínského Pospěcha František smazal vynikajícími plnými (164), pak ale ke smůle hostujícího týmu polevil, čehož Pospěch beze zbytku využil a těsně zvítězil. Nový Jičín tím snížil na 2:3 ze svého pohledu a závěr zápasu sliboval napínavou podívanou. Na straně Hlubiny nastoupil zkušený Václav Rábl, za domácí pak Libor Jurečka. Václav neponechal nic náhodě a hned od začátku začal sbírat kolky na svou stranu. V tomto počínání pak k radosti ostravských pokračoval i v dorážce. Domácí Jurečka se na větší odpor nezmohl, i druhé plné totiž vyšly lépe Vaškovi a všichni už věděli, že je téměř hotovo. Kapitán ostravské squadry porazil 436 kuželek a stal se nejlepším hráčem utkání. Hlubina zvítězila 6:2 o 64 kolků. 

V dalším kole čeká béčko vyhecované ostravské derby proti VOKD "A". Zápas začíná v sobotu 24. 11. od 9 hodin na kuželně v Porubě.