Béčko porazilo Nový Jičín 6:2 a pojistilo si druhé místo v KP

27.03.2019

Po druhé za sebou se Béčko představilo na domácí kuželně. Tentokrát proti týmu Nového Jičína. Že se jedná o soupeře z města klobouků naznačil už nástup prvního borce v modrém Radka Chovance (358). Proti němu za domácí zahajoval Tomáš Rechtoris (422). Náš hráč se sice rozjížděl pomalu, ale ještě před obrátkou se dostal do mírného vedení. Druhá dráha se novojičínskému hráči vůbec nepovedla (161) a tak Tomáš drahou 215 v poklidu zajistil našemu týmu první bod a luxusní náskok 64 kuželek. Po téměř měsíční přestávce se do sestavy vrátil Josef Hájek proti průměrově nejlepšímu hráči hostů Petru Hrňovi. Pepa se od začátku do hry pustil jako po kuželkách pěkně "vyhládlý" vlčák. První dráhu sice těsně prohrál 202:204, ale na dvojce předvedl svůj životní výkon (238) a ve vyrovnaném souboji přetlačil svého soupeře o 6 kuželek. Výkonem 440 dokázal, že nepatří na lavičku náhradníků ani omylem. Ve třetí dvojici se představil Pavel Krompolc, který se do sestavy vrátil po týdenní pauze zaviněné zraněním zad. Pavel začal slušně (212), ale v druhé dorážce vyhořel (42) a nakonec se nepřehoupl ani přes čtyřstovku (396). Naopak Jan Pospěch hrál výborně, předvedl nejlepší výkon hostů v tomto utkání 442 a snížil naše vedení na 2:1 a na 24 kolků.

Ve čtvrtém duelu dne nastoupil v zeleném "náhradnickém" dresu Jaroslav Kecskés. V předchozích dvou startech za Béčko vždy překonal hranici 410 bodů, a tak se očekávalo, že potvrdí tuto svou bilanci i dnes. Bohužel se tak nestalo a po první nevýrazné dráze (180) a sedmi chybách začal, jak sám později přiznal, vyhlížel svého "zachránce" tak, jako vyhlížel Rákosníček první hvězdu nad hladinou rybníku Brčálníku. Jeho přání bylo vyslyšeno a na druhou padesátku ho nahradil Roman Grüner. Předtím však hostující Radek Škarka drahou 224 nahrál na našeho hráče 44 kolků a v této fázi utkání už na kolky Jičín vedl. Naštěstí hostující kuželkář na jedničce svůj výkon nezopakoval. Střídající Roman bojovným výkonem ukázal, že kuželky nezapomněl a drahou 205 z tohoto náskoku 28 kuželek umazal. V celkovém součtu však naše dvojice prohrála 385:401. Stav utkání byl v té chvíli 2:2 a plus 8 kolků. 

Za této situace nastupoval Pavel Marek proti Jiřímu Petrovi. Pavel nenavázal na svůj minulý výkon a na první dráze (190) prohrál o 19 kuželek. Na dvojce však od začátku chytil pravou ulici a po plných (153) už vedl. Toto vedení dorážkou (75) ještě navýšil a končil na 418. Petr naopak na jedničku recept nenašel a bylo z toho jen 397. Hlubina vedla 3:2 o 29 kuželek. Koncovým hráčem Béčka byl, jak se stalo v poslední době tradicí, Václav Rábl. Jeho protihráč Ján Pelikán s ním držel krok pouze padesát hodů 211:208. Na dvojce Vašek zařadil šestý rychlostní stupeň. Dlouho si do plných držel neuvěřitelný průměr přes 7 kuželek na hod a házel jednu pravou ulici za druhou. Když pak k plným 165 přidal 71 dorážky bez chyby zrodil se nejlepší výkon zápasu 447 kolků. Přesto, že soupeř rovněž předvedl velmi dobrý výkon 434 na Vaška dnes prostě neměl. Béčko porazilo Nový Jičín 6:2 a jelikož v souběžně hraném utkání Sedlnice "B" doma podlehly Lipníku, je už před posledním zápasem jisté, že v této sezóně obsadíme stříbrnou příčku bez ohledu na naše poslední vystoupení v Lipníku.

-pm-