Béčko "potrénovalo" v Porubě, zvítězilo 7:1

01.11.2018

V rámci šestého kola moravskoslezského krajského přeboru narazilo Béčko Hlubiny v derby na VOKD "B". Chybějícího Pavla Marka zastoupil v roli kapitána Václav Rábl a namíchal vítěznou sestavu. Ale pěkně popořadě... V první dvojici se představil Jan Žídek, který místní dráhy velmi dobře zná a Tomáš Rechtoris. Honza (429) vyfasoval za soupeře Radima Bezruče, jenž předvedl podprůměrný výsledek (352) a Jan si s ním bez problému poradil, škoda jen chyb na druhé dráze, výkon mohl být ještě o poznání lepší. Tomášův soupeř Jiří Číž si počínal navlas stejně jako jeho spoluhráč a ani Tom se tak na bod příliš nenadřel. Jeho výkon však také nebyl z nejpřesvědčivějších (390).

Ve druhé dvojici za Hlubinu nastoupil Petr Chodura a také Pavel Krompolc. Petrovi se povedly plné, jeho soupeř - Marek Číž hrál hluboko pod své možnosti a Petr tak dorážkou pouze kontroloval hladké vítězství. Nakonec z toho bylo slušných 418 kolků. Pavel proti Rostislavu Sabelovi z Poruby předvedl dvě vyrovnané dráhy, na trojce i čtyřce z toho bylo pěkných 206 - spolu 412 kuželek. Hlubina v tu chvíli vedla 4:0 o 195 kuželek a o vítězi utkání nebylo pochyb.

Závěr patřil Václavu Ráblovi a Josefu Hájkovi. Vašek se však od začátku potýkal s nejistotou a zaznamenal na své poměry podprůměrný výkon (383). Plné ani dorážka mu v tomto střetnutí příliš nešly a dovolil tak domácímu Hrabuškovi zaznamenat čestný úspěch. Naproti tomu Pepovi Hájkovi padalo téměř vše, v součtu obou plných se dostal na hranici 300 kuželek. Dorážka však byla horší a nebýt množství hodovek, i on by se o body musel ještě prát. Jednotlivé kolky mu dělaly problém, což potvrzuje i počet chyb... I přesto však porazil solidních 424 kolků a dovršil tak jasné vítězství Hlubiny v poměru 7:1