Béčko si poradilo s Dobroslavicemi i v domácím prostředí, vyhrálo 5:3

04.02.2019

Předehrávaný zápas krajského přeboru proti Dobroslavicím odstartoval Tomáš Rechtoris (419). Svého soupeře na první dráze předčil v dorážce a díky tomu se ujal těsného vedení. Bezchybnou druhou drahou si dlouho hlídal svůj náskok, závěr však hostující Kocián zdramatizoval a rozhodovalo se až posledním hodem. Tomáš dokázal udržet nejtěsnější náskok a Hlubina o kolek vedla 1:0. Druhý na plac šel Josef Hájek (403), který stejně jako v minulém zápase v Opavě na první dráze exceloval (220). Druhá padesátka už ale parametry té předcházející postrádala a bylo z toho pouhých 183, i tak ale Pepa odcházel z duelu jako vítěz. Stav utkání 2:0, +21.

Jako třetí v pořadí na sebe navlékl bílý hlubinský dres Roman Grüner (382), jenž se do sestavy vrátil po absenci zaviněné pracovním úrazem. Vynucená pauza na něm byla od začátku patrná, již po prvních pětadvaceti hodech Roman zaostával o 26 kuželek. Druhá dráha se nesla v podobném duchu a hostující Karel Kuchař toho dokázal naplno využít, snížil na 1:2, na kolky hosté dokonce vedli. Čtvrtý flek patřil Pavlu Krompolcovi. Ten od startu sympaticky držel pravou ulici a z dráhy č. 1 vytěžil vedení o 4 kuželky (217:213). Po změně drah však přišla i změna "udavače" tempa a Pavel v dramatickém finiši nakonec podlehl Martinu Třečákovi o 6 kuželek. V tuto chvíli bylo srovnáno 2:2.

Za průběžně vyrovnaného stavu šla na dráhu domácí jistota Petr "Včelka" Chodura, hrající poslední zápasy ve skvělé formě. Jeho soupeřem byl dnes Petr Číž. Po plných měli oba hráči na počítadle 138 kolků, dorážka však byla plně v režii domácího borce, který soupeři utekl o 24 kolků. A nepolevil ani na druhé dráze, naopak, svůj výkon dokázal ještě zlepšit. Pěkné plné podpořil fantastickou dorážkou (89) a benjamínka v týmu hostů doslova převálcoval. Hlubina se jeho zásluhou opět ujala vedení - 3:2. Náskok 23 kuželek šel na závěr hájit Václav Rábl, soupeřem mu byl nejlepší hráč hostí Ivo Kovařík. Oba borci, stejně jako v předchozí dvojici, měli po plných shodný nához (146). V dorážce si vedli dobře jak Václav, tak i Ivo, který nakonec porazil o tři kuželky více a vedl. Důležitý vstup do druhé padesátky zvládl lépe náš hráč, který Kovaříkovi sebral vypracovaný náskok (156:145). Soupeř se však nevzdával. Byť Václav předváděl jeden z nejlepších výkonů v sezoně, Ivo Kovařík se v dorážce ještě pokusil zvrátit nepříznivý stav. I přes skvělý závěr ale Vašek vedení uhájil a po nejkrásnějším duelu letošní sezony (451:453) se tak béčko se svými fanoušky mohlo radovat z vítězství 5:3.

-mm-