Béčko vybojovalo vítězství v Horním Benešově

15.10.2018

Po nepovedeném domácím utkání s Bohumínem zajíždělo Béčko v rámci 4. kola krajského přeboru do Horního Benešova, kde v posledních dvou sezónách nezískalo ani bod. V základní sestavě chyběli Václav Rábl a také Jan Žídek, který vypomáhal ligovému Áčku ve Vsetíně. Na druhou stranu už mohl za Hlubinu nastoupit Tomáš Rechtoris, který u nás je na roční hostování z Michálkovic. Domácím chyběli Kotrla a Weiss. 

Na úvod nastoupila za Hlubinu dvojice Hájek - Chodura. Zatímco Pepovi jeho výkon 394 na body proti Davidovi Schiedkovi (404) nestačil, Petr zajistil pěkným výkonem 421 srovnání stavu na 1:1 po vyrovnaném souboji s Jaromírem Martiníkem (411). Obě družstva měla po první dvojici naprosto stejný počet kuželek, takže se začínalo prakticky od nuly. 

Ve druhé dvojici se v zelených hlubinských dresech představili Roman Grüner a Pavel Krompolc. Roman držel s domácím Jiřím Jedličkou krok pouze v prvních plných (142), pak už měl jasně navrch domácí hráč, který do té chvíle nejlepším výkonem utkání 446 nedal Romanovi (398) šanci. Na vedlejších drahách 3-4 domácí Miroslav Procházka nezachytil začátek zápasu a Pavel Krompolc zde nahrál rozhodují náskok, který pak na druhé dráze pohlídal až do konce. Svým výkonem 418 srovnal stav utkání na 2:2, ale domácí měli k dobru 29 kuželek.

Na závěr nastupovala naše dvojice "koncáků" Rechtoris - Marek. Zatímco Tomáš na drahách 1-2 měl velmi silného soupeře v Martinu Korabovi, Pavel změřil síly s Janou Martiníkovou. Tomáš zahájil skvěle a po první dráze (231) vedl o 2 kuželky. Pavel začal vlažně, ale pak se rozehrál a bylo z toho 227. Z domácího náskoku umazal rovných 40 kuželek. Druhá dráha už mu tak nevyšla (207), ale nakonec celkovým výkonem 434 porazil soupeřku o 56 kolků. Na vedlejších drahách se však domácí Martin Koraba nechtěl vzdát naděje na body. Zahrál do plných 156 - Tomáš jen o 8 kuželek méně. Ostravský kuželkář nakonec končil výborným výsledkem 440. Ovšem bylo to drama až do konce, protože Martin Koraba mocně dotahoval (225) a byl z toho nejlepší výkon utkání 454 a to ještě v poslední dorážce udělal 4 chyby, které možná rozhodly o tom, že v celkovém součtu jsme domácí porazili o 13 kuželek. Připsali jsme si tak velmi důležitou výhru 5:3 a odčinili tak domácí prohru s Bohumínem.