Béčko začalo jaro porážkou, Porubě podlehlo 2:6

12.01.2019

Zimní pauza je nenávratně pryč a rozjíždí se jarní část soutěže družstev. Béčko hned úvodní hrací den čekal možná největší adept na postup do divize VOKD Poruba "A". Do první dvojice nastoupil povolaný náhradník František Oliva, jehož soupeřem byl Rostislav Bareš. Po plných sice Bareš disponoval nepatrným náskokem, ale záhy jej prohospodařil, a byť si Oliva vybral slabší chvilku v podobě několika chybných hodů, po první dráze vedl. Svůj náskok domácí hráč zvládl v druhých plných ještě navýšit a závěr duelu už patřil pouze jemu. Skvělým výkonem (440) nashromáždil Hlubině 39 kuželek náskoku. Jako druhý se na desce představil Pavel Krompolc, kterémuž se však bohužel nepovedlo zachytit začátek hry a plné tak vyšly mnohem lépe hostujícímu Bezručovi. Dorážka už byla vyrovnanější, i tak ale Pavel ztrácel po padesátce 22 kolků. Na druhé dráze domácí kuželkář pookřál a držel se svého soupeře. Závěrečná fáze zápasu se ale lépe vyvíjela pro Bezruče, který si pomohl devítkou, zatímco Pavel dorážel figury pouze po kolku. Hostující hráč na konci žádné drama nepřipustil, Pavlovi se povedlo pouze umazat pět kolků z náskoku hráče Poruby. Stav 1:1 a 25 kuželek v náš prospěch.

Druhou třetinu utkání načal za domácí Tomáš Rechtoris (400), který ale podobně jako jeho předchůdce v plných spíše tápal a nechal soupeře vytvořit si náskok. Podobný obrázek byl bohužel pro domácí příznivce k vidění i v dorážce, ve které hostující Skopal navýšil své vedení na 42 kuželek. Druhá padesátka už byla o něco vyrovnanější, nicméně i v ní byl lepší porubský player a zaslouženě zvítězil vysokým rozdílem 58 kuželek. Hosté v tu chvíli obrátili stav utkání na 2:1 ve svůj prospěch. Čtvrtý v pořadí hrál Josef Hájek (400) a byl to právě on, kdo měl od začátku více ze hry. Z prvních plných vytěžil velmi slušných 156 kolků a i v dorážce si vedl velmi jistě. Jeho dnešní soupeř Jiří Kratoš však zabral a vyrovnal hru. Josef tak z úvodní pěkné dráhy (224:222) nakonec vytěžil pouze nepatrný náskok. Druhá padesátka byla jako přes kopírák, alespoň tedy její úvod, před dorážkou už byl stav opět vyrovnaný a rozhodnout muselo posledních 25 hodů. O vítězi však bylo jasno mnohem dříve, Josef dorážku vůbec nezvládl a soupeř nemilosrdně trestal - 3:1 pro VOKD, rozdíl 70 kuželek.

Předposlední se v bílém hlubinském dresu představil Václav Rábl, který měl dnes za soupeře Petra Oravce. Pro zachování naděje musel Václav nejen vyhrát, ale také stáhnout nějaký ten kolek z náskoku VOKD. Čtyři kuželky se mu povedlo umazat v plných (150:146), další tři pak přidal v dorážce a v součtu to dalo pěkných 220. I druhá dráha se nesla v podobném duchu, oba hráči předváděli velmi vyrovnanou partii, ale v závěru plných se Petr Oravec přece jen domácímu kuželkáři vzdálil. Hostující hráč získal jistotu pravé ulice a dokázal z ní těžit i v dorážce. Jejich duel rozhodovaly až poslední hody a v nich byl nakonec šťastnější zástupce porubských kuželek (424:429). Jako poslední šel na plac Petr Chodura (445), který mohl vybojovat už jen remízu, k tomu by však musel stáhnout 75 kolků... a to bylo i na tak zkušeného borce jakým Petr bezesporu je, příliš. Přesto od začátku svého souboje předváděl pohlednou a kvalitní hru, kterou na první dráze zastínil výkon Jana Míky a po padesáti hodech psal 220 kuželek. Na druhé dráze Petr pokračoval ve skvělém představení a přispěl tím k divácky atraktivnímu závěru zápasu, který se odehrával ve vynikající atmosféře. Svého dnešního soupeře s přehledem udolal, ale Hlubině tím bodový zisk z dnešního mače nezajistil. Hlubina nestačila na lídra soutěže a na zisk prvních jarních bodů si musí minimálně týden počkat.

-mm-