Béčko zvládlo důležitý souboj s Bílovcem

04.11.2018

V přímém souboji o druhé místo v krajském přeboru jsme na naší kuželně přivítali družstvo Spartaku Bílovec. Tomuto soupeři jsme měli co vracet, protože v minulé sezóně nás dvakrát porazil. Hosté se museli obejít bez dorosteneckého reprezentanta Jakuba Fabíka, naši bez Václava Rábla a Michala Hejtmánka, kteří zaskakovali za Áčko v ligovém zápase v Dubňanech. 

Do úvodní dvojice nastoupil Tomáš Rechtoris proti Filipu Sýkorovi. Zatímco Tomáš se protrápil k výkonu 398, v pohodě hrající soupeř předvedl na těžké hlubinské kuželně skvělý výsledek 449 a dostal hosty do překvapivého vedení. Pak nastoupil za Hlubinu Josef Hájek, kterému se nevedlo o nic víc (390) než Tomášovi, ale svého soupeře David Binara v těsném souboji porazil o 5 kuželek a získal důležitý první bod pro ostravské. Zásadní obrat v utkání zařídil Petr Chodura, který zavzpomínal na doby, kdy válel za hlubinské Áčko, když bojovalo o postup z divize do 3. ligy. Na těžké dráze č. 1 předvedl skvělých 220 a svůj výkon vystupňoval na dvojce (235). Tomáši Binarovi (397) nedal šanci, když s jedinou chybou a skvělými výkony v plných i dorážce zahrál vynikajících 455, otočil průběžný vývoj utkání na 2:1 a vybojoval náskok 12 kuželek.

Jako čtvrtý šel na plac Pavel Krompolc proti Antonínu Fabíkovi. Pavel si od začátku udržoval mírný náskok a i přes trochu nervózní závěr zahrál solidních 404 a navýšil náš náskok na 26 kolků - 3:1. Honza Žídek v páté dvojici začal skvěle (225) a ve stejném duchu pokračoval i v dalších plných (144). Až závěr dorážky mu díky sérii chyb nevyšel, ale i tak z toho bylo pěkných 417. Bílovecký Vladimír Štacha (383) držel krok pouze do půlky souboje, pak šel jeho výkon dolů a nakonec prohrál o 34 kuželek. V té chvíli měla Hlubina jistý bod, protože vedla už 4:1. V poslední dvojici nastupující Pavel Marek měl proti Milan Zezulkovi luxusní náskok 60 kuželek. Pavel začal do plných velmi dobře (153), ale to bylo tak vše. Následující dorážka a celá druhá dráha byly z jeho strany jedno velké trápení s množstvím chyb a tak končil výkonem 399. Milan Zezulka vyrovnanými drahami (411) korigoval stav utkání na konečných 6:2. Výhrou jsme si pojistili průběžné druhé místo v krajském přeboru dva body za vedoucí Porubou "A".