Benešov nedal Béčku šanci, doma zvítězil 7:1

24.02.2019

V sobotu 23. února se podruhé v této sezóně Béčko představilo na kuželně v Horním Benešově. Tentokrát bylo naším soupeřem domácí družstvo "D", které se sice pohybuje v dolní polovině tabulky, ale na domácí kuželně prohrálo pouze jediné utkání a sice s Bohumínem "C".

V první dvojici za Hlubinu nastoupili Pavel Marek a Jaroslav Kecskés, který nahradil v základní sestavě Tomáše Rechtorise, který odjel s Áčkem k záchranářskému souboji do Kamenice na Lipou. Jaroslav zahrál obě dráhy vyrovnaně a nakonec z toho bylo slušných 414 bodů. Na domácího Martina Svrčinu (442) to však zdaleka nestačilo. Na drahách č. 3-4 byl souboj vyrovnanější. Pavel Marek si na první dráze (219) vytvořil slušný náskok 24 kuželek, ale domácí Zdeněk Smrža po obrátce začal mocně dotahovat, zvláště když Pavlovi se moc nedařilo. Nakonec o výhře našeho hráče rozhodla chyba soupeře v předposledním hodě. Po výkonu 415 kuželek jsme tak získali první bodík.

Ve druhé dvojici jsme na nejzkušenějšího domácího hráče Jaromíra Hendrycha postavili našeho nejlepšího Petra Choduru. Benešovský matador začal ve velkém stylu (plné 165) a po první dráze měl na ukazateli skóre 244. Petr bohužel od začátku na svého soupeře ztrácel (201). Ani po obrátce se obraz hry nezměnil. Domácí kuželkář dokončil svou hru vynikajícím výsledkem 480 a Petrovi (416) uštědřil teprve druhou porážku v této sezóně. Na sousedních drahách to tak jednoznačné zpočátku nebylo. Pavel Krompolc sice po první dráze (196) prohrával o 16 kuželek, ale pak se chytil a po plných už vedl. Jenomže v polovině dorážky přišel kolaps v podobě devítky na jedenáct hodů a z toho už se Pavel do konce nevzpamatoval. Končil výkonem 403. Jeho soupeř Zdeněk Klement se závěrečnou dorážkou (80) nakonec zaslouženě radoval z bodu za výkon 439. Domácí se dostali do vedení 3:1 o 123 kuželek.

V poslední čtveřici nastoupil za Hlubinu Josef Hájek (389) proti Michalu Klichovi, který našeho hráče vůbec nešetřil a vynikajícím a bezchybným výkonem 513 kuželek (327 + 186) překonal rekord drah 1-2! Alespoň kosmeticky upravit výsledek utkání mohl Václav Rábl, který předvedl velmi slušný výkon 439 bodů, ale ani ten na body nakonec nestačil. Michalovi Blažkovi (458) podlehl o pár kuželek. Domácí celek předvedl vynikající výkon 2742 kuželek a zaslouženě tak zvítězili 7:1.


-pm-