Bohumín si z předehrávky odváží překvapivé vítězství 6:2

28.09.2018
V den před pátečním státním svátkem proběhla předehrávka mezi domácí Hlubinou "B" a céčkem Bohumína. Zápas rozjel Jan Žídek, který měl proti sobě statně bojujícího soupeře - Miroslava Paloce. Honza hrál s velkou chutí a po plných, kdy hostující kuželkář ještě vedl, dokázal utéct dvěma hodovkami v závěru dorážky a vedl. Zvládl i druhou dráhu a bylo z toho konečných velmi pěkných 447 na rozjezd. Jako druhý nastoupil Jiří Břeska, který opět musel zacelit díru po domácích hráčích, jenž se utkání nemohli z různých důvodů účastnit. Na velmi dobrou úvodní padesátku ale bohužel pro domácí nedokázal navázat na dráze druhé a po slabých plných podléhá Sliwkovi těsně o 5 kolků. 

Jako třetího do boje poslal kapitán týmu Václava Rábla, od kterého minimálně osazenstvo domácího oddílu čekalo bodový zisk. Nic nenasvědčovalo tomu, že by tomu tak opravdu nemělo být. Na první dráze si Václav připravil, zdálo se, dostatečný náskok. Avšak hostující hráč nesložil zbraně a na druhé dráze, přesněji druhou dorážkou rozhodl. Bohumínský Stuš zaznamenal skvělou dráhu 235 a po stech hodech na jeho počítadle svítila o 2 jednotky vyšší cifra. Bohumín otočil průběh zápasu a na plac šel Josef Hájek. Ten přecejen svým výkonem (413) i za přispění Alfreda Hermana, jemuž zápas nevyšel, vykřesal opět docela slušnou naději na konečné vítězství.

Jako poslední byl v sestavě napsaný Pavel Marek a to mělo Hlubině zajistit pohodlný závěr utkání. Ještě před ním se však představil Roman Grüner. Co čert nechtěl, jakoby zavzpomínal na své loňské výkony a byť neměl nijaké velké množství chyb, pouze průměrné plné a slabší dorážka na rozjetého Kluse nemohly stačit. Soupeř z města poblíž polských hranic zahrál na Hlubině nadprůměrných 440 kolků. Pouhých šest kuželek zbývalo z náskoku domácího celku, ale jak již bylo předesláno, na závěr šla jistota. Plné byly vyrovnané, kámen úrazu přišel v dorážce, domácí Pavel Marek nedokázal přelézt 6 devítek, zatímco Plaček z Bohumína jich zvládl rovných osm a vedl o 23 kuželek. Pár klacků dokázal Pavel umazat v druhých plných, jenomže těžké otvírky a nesmyslné sestavy, které mu na druhé dráze v dorážce padaly, znemožnily obrat. Pavel podlehl soupeři o 7 kuželek a celkově tak Bohumín bere velmi překvapivé vítězství 6:2. Klasický zápas blbec, domácí hráči prohráli o 2, o 5 a nakonec o 7 kuželek. Být to naopak, Bohumín by odjížděl s debaklem, jenže na kdyby se nehraje a béčko se tak bude muset pokusit získat body zpět v příštím zápase v Horním Benešově.