Čtvrté vítězství v řadě! Béčko si poradilo s Horním Benešovem

18.02.2019

V dalším kole krajského přeboru hostilo "béčko" na domácí kuželně poslední celek tabulky Kuželky Horní Benešov. Úvod utkání obstaral, jak už se stalo v tomto roce v domácích utkáních zvykem, Tomáš Rechtoris. Předvedl svůj nejlepší výkon v sezóně (455) a nedal svému soupeři, kterým byl Jaromír Martiník žádnou šanci. Tomáš se v plných přehoupl přes hranici 300 kolků o 4 kuželky a za zmínku stojí rovněž jeho dorážka na první dráze (88 kuželek). Zajistil tak svému týmu pro začátek luxusní náskok 61 kolků. Jako druhý nastoupil za Hlubinu Josef Hájek. Na první dráze držel s nejlepším hráčem hostů Martinem Korabou krok (206:210). Po obrátce však benešovský hráč přidal (239) a na to už Pepa nestačil reagovat. I když konečný výkon našeho hráče 410 není vůbec špatný, na body to nestačilo. Martin Koraba skončil na čísle 449 a snížil náš náskok na 12 kuželek. 

Třetí se v hlubinském dresu představil Roman Grüner, který se letos herně trápí a bohužel ani v tomto utkání se mu nepodařilo toto prokletí zlomit. Po dráze 176 byl střídán Míšou Černou a společně dosáhli výkonu 363. Jejich soupeř Jiří Jedlička skončil na 395 a hosté šli do vedení 2:1 o 10 kuželek. V nelehké pozici se tak ocitl Pavel Krompolc, který měl zastavit obrat v utkání. Pavel to však zvládl, i když se jeho vítězství s Davidem Schiedkem (411) nerodilo lehce. Pavel v plných na svého soupeře ztrácel, ale vývoj souboje ve svůj prospěch dokázal vždy otočit v dorážce. Nakonec z toho bylo velmi slušných 426. Po čtyřech dvojicích byl stav 2:2 a opět jsme šli o 5 kolků do vedení my. 

Navíc Hlubina měla na závěr v záloze dvě jistoty. Nejlepší player letošní sezóny Petr "Včelka" Chodura opět potvrdil svou formu a výkonem 429 si bez problémů poradil s Janou Martiníkovou (382). Vašek Rábl jako koncový hráč měl však stále o co hrát. Ve hře byl titul major utkání a zisk "bééééránka", ze kterého se ze dne na den stala cena pro nejlepšího hráče týmu. Vašek ale ukázal, že je nejen skvělý hráč, ale také gentleman a beránka propůjčil na týden Tomovi a Zuzance Rechtorisovým, když svůj start zakončil vynikajícím výkonem 447 kuželek. Soupeři nadělil více jak 100 kolků a uzavřel účet utkání na konečných 6:2 pro Hlubinu, která si tak upevnila druhé místo v tabulce.