Drama se šťastným koncem pro Béčko

16.03.2019

V přímém souboji o druhou příčku krajského přeboru se Béčko utkalo na domácí kuželně se Sedlnicemi "B". Po třech porážkách v řadě jsme klesli na třetí místo soutěže, právě za našeho dnešního soupeře a chtěli konečně bodovat. Vzhledem k absenci Petra Chodury a zraněného Pavla Krompolce, jsme do tohoto důležitého zápasu šli s několika náhradníky. Ale i hostům chyběly opory Petr a Chvostek.

Teprve poprvé v novém roce se na Hlubinské kuželně představil Pavel Marek, kterému to na domácí dráze v letošní sezóně moc nejde (průměr 399,5). Jeho soupeřem byla mladičká Nikola Tobolová (404). Pavel se rozjížděl pomalu, ale postupně svůj výkon stupňoval a po drahách 218 a 222 zaznamenal velmi dobrý výsledek 440. Zajistil tak svému týmu první bod a slušný náskok do začátku. Druhá šla na plac v hlubinském dresu Veronika Rybářová, která nezačala dobře (179) a přesto že se na druhé dráze zlepšila, celkový výsledek 389 na body nestačil. David Juřica po slušném výkonu 427 srovnal stav utkání na 1:1 a hosté dokonce o 2 kuželky vedli. Jako třetí šel do boje Rudolf Riezner. Ten začal do plných nevýrazně (128) a když ani v dorážce to nevypadalo na zlepšení, domácí kapitán dal pokyn Josefu Hájkovi, aby se šel připravit na střídání. Jakmile se již převlečný Pepa objevil v hledišti, Ruda jako by si řekl, že z dráhy nechce a jeho výkon šel nahoru. Se střídáním jsme tedy ještě počkali. Ruda po obrátce v plných nahrál 156 a nad Michaelou Tobolovu už vedl o 22 kuželek. Hostující hráčka se ale nevzdala. Vynikající dorážkou (81) málem náskok stáhla. O těsné výhře našeho borce 408:404 rozhodla až její chyba v předposledním hodu. Hlubina tedy vedla 2:1 o 2 kuželky. 

Jako čtvrtý za Hlubinu šel na dráhu třetí náhradník v pořadí Jaroslav Kecskés proti Renatě Janyškové. A byl to nesmírně vyrovnaný souboj. Po první dráze 203:202. Rozhodnutí přišlo v druhých plných, kdy Jarda výborným výkonem 153 utekl soupeřce o 17 kuželek. I když v dorážce něco ztratil, výhru už si nenechal vzít a výkonem 418 potěšil domácí fanoušky. Hlubina vedla 3:1, ale stále to bylo těsné jen o 11 kolků. Další z našich hráčů se představil Tomáš Rechtoris a na první dráze předvedl něco, co už na Hlubině dlouho nikdo neviděl, dorážka 97, dráha 240!!! Jenže Rostislav Kletenský je rovněž výborný hráč (220) a po obrátce začal z Tomášova náskoku každým hodem ukrajovat. Nakonec opět rozhodovaly poslední hody. Štěstí i tentokrát stálo při nás a Tomáš výkonem 429 porazil svého soupeře o 2 kolky. Bod za remízu z utkání už jsme tak měli v kapse, ale náskok pouze 13 kuželek znamenal, že i poslední duel bude mít svůj náboj. A to se také potvrdilo. Vašek Rábl (429) potvrdil, že je kvalitní hráč a je to muž bez nervů. Na obou drahách sice těsně prohrál s Ivo Stuchlíkem (438), ale "zkušeně pohlídal" náš hubený náskok. Drama to bylo až do posledního hodu, ale po něm svítilo na ukazateli skóre mínus 4 kuželky pro hosty. Hlubina "B" tak v infarktovém utkání vyhrála 6:2 a poskočila přes svého soupeře zpět na druhé místo tabulky.

-pm-