Drama v závěru body nepřineslo, áčko doma opět padlo

01.10.2018

Povzbuzeni bodovým ziskem z Blanska se kuželkáři Hlubiny chystali na druhý domácí zápas, tentokrát proti silnému Přerovu, se kterým přicestoval i reprezentant ČR Michal Pytlík. Do první dvojice kapitán Láďa Konečný obsadil Přemka Žáčka a Petra Brablece. Začátek zápasu však byl jako ze špatného snu... po 60 hodech oba domácí hráči prohrávali 0:2 na dráhy, Petr byl dokonce stažen z desky a nahradil ho jeho jmenovec Basta. Ten však bohužel navázal na nezdar svého spoluhráče a po porážce 0:4 odcházel smutný z desky. Přemek ale nesložil zbraně, třetí třicítkou (152) vykřesal naději na bod. Tu mu ale vzápětí vzala slušná závěrečná dráha přerovského Zdeňka Macháčka ml., který upravil na 2:0 pro hosty a pomohl vytvořit náskok 121 kuželek.

O zachování naděje na bodový zisk se šli na dráhy porvat Martin a Pavel Markovi. Martinovi úvodní dráha vyšla dobře, a ujal se vedení, to však bylo na dlouho vše co by stálo za zmínku. Před poslední drahou prohrával o 17 kuželek a čekal ho těžký boj. Hostující Milan Kanda nedokázal prodat své zkušenosti a už v plných svůj náskok prohospodařil. Když Martin k plným přidal i výbornou dorážku, mohl se radovat z obratu a ze zisku bodu. Pavel svůj první start za áčko v sezoně rozjel dráhou 130 a i on musel dotahovat. Naštěstí zabral v pravý čas, druhou a třetí dráhu zahrál shodně 149 a vedl 2:1. Jeho soupeři na poslední dráze evidentně došly síly a tak i druhý z rodinné dvojice uhrál důležitý bod. Prostřední dvojici se povedlo srovnat na 2:2 a umazat 68 kuželek.

Závěr zápasu patřil prozatím nejlepšímu hráči Hlubiny Josefu Linhartovi, jehož parťákem byl pro toto střetnutí Michal Zatyko. Pepa svého soupeře od začátku nešetřil a vydobyl si vedení 2:0. Druhá šedesátka ale ukázala v čem je tento sport krásný. Hostující Jakub Pleban všem předvedl své kvality, když dokázal vývoj duelu otočit ve svůj prospěch. A tak v tu chvíli bylo jasné, že se mocně dotahující Hlubina ani napodruhé nedočká bodů z domácího zápasu. Velký souboj se však současně odehrával na drahách 3-4. Ostravský Michal Zatyko se nezalekl velkého jména a byť první dráhu poměrně snadno ztratil, následné dvě zahrál famózně a bylo zaděláno na velké drama. Poslední třicítku sice hostující Pytlík uzmul pro sebe, ale náskok domácího hráče se mu stáhnout nepodařilo. Cenný skalp Michala Zatyka ale díky báječné druhé Plebanově šedesátce Ostravanům k bodu nepomohl. O další body pojede za dva týdny bojovat hlubinské áčko do Vsetína.