Dubňany v novém rekordu drah rozdrtily Hlubinu 7:1

04.11.2018

Pracovní povinnosti a zdravotní neduhy vyřadily pro zápas s neoblíbeným soupeřem Michala Zatyka a Martina Marka, místo nich s áčkem cestovali na jih Moravy Václav Rábl a Michal Hejtmánek. A oba náhradníci byli nasazeni hned v úvodu. Proti domácí opoře Ondřeji Ševelovi, který dlouhodobě podává výborné výkony, nastoupil Václav Rábl a začal výborně (155). Ševela však potvrdil své umění a drahou 161 se dostal do těsného vedení. Tempu, které nejlepší hráč Dubňan následně nasadil, Vašek vzdorovat nedokázal, byť se prezentoval vcelku slušným výkonem (537). Ševela ukázal svou sílu a další dráhy 164, 157 a 155 daly dohromady fantastický výkon 637 kuželek. Michal Hejtmánek (554) měl za soupeře jmenovce Kratochvílu, který stejně jako jeho spoluhráč začal ve velkém stylu. Po šedesáti hodech měl na počítadle 315 kolků a ostravský kuželkář tou dobou prohrával 0:2 o 47 kolků. O vítězství rozhodl Kratochvíla již na třetí dráze, která Michalovi nevyšla. Závěrečnou třicítkou (161) ostravský hráč alespoň umazal pár kolků z obrovského náskoku domácích. Stav po první dvojici 0:2 z pohledu Hlubiny, náskok Dubňan činil 129 kolků.

Do druhé dvojice naskočili za hosty Josef Linhart a Petr Brablec. Pepa od začátku potvrzoval  formu z posledního zápasu, když po skvělých drahách 153 a 157 vedl nad soupeřem 2:0. S třetí dráhou se však nemohl srovnat a Dostál snížil. Poslední třicítka už ale zase patřila Josefovi, který tak připsal na konto ostravských první bod za výkon 567 kuželek. Petr začal plnými 97 a o kolek vedl, od té doby se ale začal potýkat s měkkými deskami dubňanské kuželny. Dorážku první dráhy nezvládl podle představ a prohrával. Bod nedokázal ukořistit ani na jedné z dalších dvou drah a i tady tedy bylo jasné, že si bod připíše jihomoravský kuželkář. Kalich hořkosti musel Petr vypít až do dna. Devět hodů před koncem se ozvalo tříslo a přišlo na řadu vynucené střídání. Zbytek duelu odehrál Jiří Břeska (499). Po Martinu Markovi, tak Hlubina na nějakou dobu přišlo o dalšího hráče...

Se ztrátou 121 kuželek nastupovali do závěrečné dvojice Přemysl Žáček (535) a Petr Basta. Přemek oproti očekávání zatím neplní roli tahouna týmu a své trápení bohužel neprolomil ani dnes. Průměrnými drahami nenadělal svému soupeři příliš vrásek na čele a i v tomto souboji bylo po 90 hodech hotovo. Druholigové parametry měla až poslední třicítka (150), na výsledek duelu to však vliv nemělo. Petr Basta poctivým přístupem v tréninku pomalu získává ztracenou jistotu a na výkonech je to znát. V tomto zápase mu byla soupeřem další z domácích jistot Michal Zelený. Souboj těchto dvou hráčů byl nesmírně vyrovnaný, po dvou drahách byl stav 1,5:0,5 pro Petra, který vedl o jedinou kuželku. Pak už ale začal domácí hráč dominovat a druhou šedesátkou (300) nedal kuželkáři Hlubiny šanci na zisk bodu. Stejně jako v loňské sezoně tak odjíždí hosté s výpraskem, tentokrát 1:7. V dalším kole čeká Hlubinu domácí zápas proti Chvalíkovicím.