Dvouleté čekání skončilo, béčko vyhrálo na Minervě 5:3

20.01.2019

Po úvodní domácí porážce zajíždělo "béčko" na kuželnu Minervy Opava, kde dvě sezóny po sobě nedokázalo uhrát ani bod. Domácí body nerozdávají, jenže letos mají velké problémy se sestavou. I my jsme však museli pro tento zápas využít služeb jednoho náhradníka, protože nám z různých důvodů chyběli tři hráči ze soupisky. Ale pěkně po pořádku. 

První se na opavské kuželně představil Josef Hájek, který předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů v této sezóně. Jestli k tomu dopomohlo poklidné a tiché obecenstvo v hledišti (na rozdíl od porubského kotle v minulém utkání), to se můžeme jen domnívat, ale jeho celkový výsledek 428 bodů, přinesl první body pro Hlubinu. Pepa po první dráze (197) ještě se Zuzanou Šafránkovou prohrával o 9 kuželek, ale na dráze č. 1 bezchybnou hrou (231) duel otočil a zajistil Hlubině vedení 1:0 o 11 kuželek. 

Po něm nastupoval náš nejlepší hráč v této sezóně Petr Chodura, proti další ženě v domácím týmu, Renátě Smijové. Domácí hráčka držela s naším "Včelkou" krok jen v prvních plných, pak už začal náskok našeho borce narůstat a po sto hodech to bylo celkem 32 kuželek. Petr převedl vynikajících 440 bodů a zvýšil na 2:0

Jako třetí se na dráhu vydal náhradník Rudolf Riezner a to proti bývalé prvoligové hráčce Hlubiny Janě Martínkové. Souboj to byl velmi vyrovnaný. Náš hráč hrál velmi dobře, ale i přesto stále o kousek zaostával. První dráha 222 soupeřka 235. V dalších plných Ruda 6 kuželek stáhl, ale nakonec zápas rozhodly hodovky v dorážce, které Jana hodila tři, zatímco Rudovi tato radost dopřána nebyla ani jednou. I když za svůj výkon 422 se rozhodně stydět nemusel, na body to nestačilo. Domácí sice snížili na 1:2, ale stále jsme měli k dobru 18 kuželek.

Jako další se za Hlubinu představil Pavel Krompolc, kterému se v posledních utkáních příliš nedařilo. Pavel jako by si nevěřil a ani tentokrát nezačal přesvědčivě (191). Naštěstí jeho soupeř se trápil stejně tak. Na dráze č. 1 to však byl v hlubinském dresu úplně jiný hráč. Bojovným a odvážným výkonem s fantastickou dorážkou (88) dosáhl na padesátku 229 bodů a dal všem najevo, že "leader" Pavel je zpět. Bylo z toho solidních 420. A protože Stanislav Brokl v závěru úplně odpadl (366), zrodil se další bod pro Hlubinu, a jak se později ukázalo i rozhodující náskok 72 kolků.

Pátý z našich šel bojovat o body Václav Rábl. Tomu se v úvodní padesátce vůbec nedařilo (185) a prohrál s domácím Karlem Kratochvílem o 25 kuželek. Na druhé dráze se Vašek vzchopil a slušnou drahou 222 dokonce svého soka o 3 kolky porazil. Celkových 406 však na soupeře nestačilo. Domácí snížili na 2:3 a náš náskok se před poslední dvojicí ztenčil na 49 kuželek.

Jako poslední nastoupil v bílém dresu ostravského klubu Pavel Marek (418), za ten opavský byl připraven Zdeněk Štohanzl. Na první dráze byl jejich souboj vcelku vyrovnaný. Domácí kuželkář si v plných vytvořil náskok 5 kuželek, který vydržel až do obrátky. V dalších plných (138) Pavel dokonce jeden kolek z náskoku umazal a vše se rozhodovalo v závěrečné dorážce. Tam domácí hráč předvedl excelentních 90 bodů, na což Pavel nedokázal odpovědět (70). Náš hráč sice prohrál se soupeřem (440) o 22 kuželek, i tak to ale znamenalo první bodový zisk Hlubiny v tomto roce za výhru 5:3.

-pm-