Hlubina "A" po dvou porážkách opět zvítězila

12.11.2018

Ze dvou venkovních zápasů v Brně a Dubňanech Hlubina nevyválčila ani bod, v dalším utkání na ni čekaly Chvalíkovice, které k zápasu přicestovaly bez své opory Aleše Staňka. Domácím chyběli hned dva hráči základní sestavy, namísto nich byl k utkání znovu nominován Michal Hejtmánek a poprvé v sezoně také Petr Chodura. Zápas zahájila dvojice Basta - Hejtmánek. Petr nezachytil začátek a po první rozehřívací dráze se svým soupeře Ottou Mücksteinem prohrával. Trpělivá hra v jeho podání však nesla své ovoce - další dvě dráhy vyzněly lépe pro domácího borce a když Petr zvládl těsně uhrát i poslední třicítku, bylo o zisku bodu jasno. Výkon to nebyl bůhvíjaký (501), důležité však je, že Petr mohl odejít z desky s vítězným pocitem. Michal po slušném představení v Dubňanech i tentokrát potvrdil, že vždy byl, je a bude pro ostravské velmi platným hráčem. Proti sobě měl dnes kuželkáře s hvězdnou minulostí, bývalého reprezentanta a účastníka MS, Jiřího Staňka. Úvodní dráha ani jednomu nevyšla podle představ, nicméně Michal i tak dráhu uhájil a ujal se vedení. Druhá třicítka už v jeho podání byla o poznání lepší (140) a čerstvý tatínek tak navýšil své vedení. Trápícího se Staňka nakopla až třetí dráha, kde excelentním výkonem (164) snížil a na kuželky dokonce vedl. Michalovi stačilo v poslední třicítce uhrát remízu, neponechal však nic náhodě a drahou 146 si došel k zaslouženému vítězství. Hlubina - Chvalíkovice 2:0 +14.

Za průběžného vedení 2:0 šel na dráhy Přemek Žáček a premiérově v nové sezoně i Petr Chodura. Přemek první dráhu nezvládl, naopak jeho soupeř David Hendrych zahrál výborně a vedl o 30 kolků... Jenže jednička hostujícímu hráči vyloženě nesedla a po ostudné dorážce, kde nasázel 7 chyb se Přemek přece jenom znovu dostal do zápasu. Ve třetí třicítce Přemkovi soupeř utekl do plných a i přesto, že v dorážce byl lepší hráč Hlubiny, znovu prohrával. Závěr jejich duelu bylo trápení na obou stranách. Průměrnou drahou 124 sice Přemek získal bod a srovnal na 2:2, ale v celkovém součtu byl o 5 kolků lepší chvalíkovický kuželkář. Škoda... Pro Petra Choduru není porubská kuželna ničím neznámým, dobře ji zná z podnikové ligy a i na to v dnešním zápase sázel vedoucí Vladimír Konečný. Petr na třech drahách přelezl 130 kolků, ani na jedné však nedokázal zabodovat. Proti byl totiž Vladimír Valenta, který v letošní sezoně na venkovních drahách podává skvělé výkony a zastavit ho nedokázala ani těžká ostravská kuželna. Petr nezklamal a stejně jako spoluhráč ve dvojici končil na 511 poražených kuželkách. 

Jistě si vzpomenete, jaké nervy připravili divákům Michal Zatyko a Josef Linhart v domácím utkání proti Kamenici. Přesto dnes opět dostala stejná dvojice důvěru vedoucího a zejména Michal se odvděčil tím nejlepším možným způsobem. Do plných předvedl zatím nejlepší výkon v domácím prostředí a přestože v dorážce zaznamenal pár zbytečných chyb, bylo z toho slušných 545. Co je důležité vyzdvihnout? Především vyrovnanost drah, na tomto výkonu určitě lze stavět. Michal za celou hru povolil soupeři pouze 0,5 setového bodu a s přehledem zvítězil. Josef započal svou hru na dráze č. 3, kde zůstal jen těsně pod hranicí 140 kuželek a dostal se do vedení. Druhá třicítka vyšla lépe hostujícímu Kostkovi, který díky výborným plným vytěžil vyrovnání. Další bodík pro sebe Pepa i za přispění slabě hrajícího soupeře urval drahou 133. Na té poslední mu už ale očividně docházely síly, jedničkou se dnes protrápil, v plných nechytil ulici, nedokázal si slušně otevřít, přesto své vedení o 12 kuželek nakonec uhájil. Velmi důležité vítězství pro domácí barvy v poměru 6:2! Vzhledem k nesmírně vyrovnané tabulce je i přes prozatímní 12. místo o co hrát, vždyť na příčku nejvyšší ztrácejí ostravští pouhé 4 body. V dalším kole zajíždí áčko do Vyškova, kde loni sahalo po bodech, jak si asi povede letos...?