Hlubina odčinila domácí porážku, v Blansku vyhrála 6:2

23.09.2018

Po prvním kole se Hlubina krčila na posledním místě tabulky, když doma po nečekaném výbuchu podlehla Husovicím. Dnešním soupeřem jí byl další jihomoravský celek, tentokráte Blansko. To v úvodním utkání podlehlo těsně Moravské Slávii Brno. Zbrusu novou osm-plus-jedničkou dorazila ostravská výprava na místo konání zhruba půl hodiny před plánovaným začátkem zápasu. Ten se však musel posunout z důvodu závady na jedné z drah. 

Jako první se na blanenské kuželně představila dvojice Žídek-Žáček. Honza vyfasoval nevyzpytatelného soupeře - Jakuba Fleka. Ten ve své hře spoléhá především na razanci a ta mu byla nápomocna v předposledním hodu první dráhy, díky hodovce totiž šel do plných a ujal se těsného vedení. To bohužel pro hosty narůstalo, po třech drahách měl domácí hráč jistý bod. Nepolevil ani na poslední dráze a vypracoval pro domácí více než slušný náskok. Umazat z něj alespoň část dokázal zkušenější z obou borců - Přemek Žáček. Díky soustředěné hře s vyrovnanými dráhami a bez zbytečných chyb povolil svému soupeři zisk pouhého půl bodu a vyrovnal na 1:1 (-44).

Ve druhé dvojici se představil nejlepší hráč prvního zápasu Josef Linhart a poprvé v letošní sezoně také Petr Basta. O tom, že bude Josef pro Hlubinu přínosem, bylo zřejmé už v zápase s Husovicemi, kde jako jediný předvedl výkon, který by snesl druholigové měřítko. Do dnešního zápasu nastoupil skvělými plnými doplněnými nadprůměrnou dorážkou a s Petrem hned po 30 hodech dokázali smazal náskok blanenského týmu. Druhou třicítku zvládl Pepa uhájit s odřenýma ušima, ale povedlo se a vedl už 2:0. Závěrečnou šedesátkou (295) jen potvrdil, jak dominantní dnes byl. Petr Basta, velký srdcař a bojovník, se v létě pustil do systematického tréninku, který začíná přinášet ovoce. Podobně jako Přemek, tak i Petr předvedl čtyři vyrovnané dráhy a porazil blanenského Sehnala. Nutno vyzdvihnout, že na domácího hráče vyzrál navzdory zdravotním problémům, které musel v posledních hodech přetrpět. Hlubina převážila misky vah na svou stranu a ujala se vedení 3:1 o 54 kuželek.

Na závěr kapitán postavil duo Brablec-Marek. Petrovi i všem ostatním jistě naskočila vzpomínka na loňský zápas ve Vyškově, kde končil úžasnou drahou 174. Dnes naopak podobně skvělým výkonem hru načal. Po šedesátce s přehledem vedl 2:0 na dráhy a na počítadle svítila cifra 309. V pořadí třetí a čtvrtá série hodů už byla spíše udržovací, nicméně i tak Petr dovedl svůj souboj s domácím Havířem do zdárného konce a získal bod. Martin si chtěl po nepovedeném domácím mači spravit chuť, ale úvod tak úplně nezachytil. Co na tom, že v dorážce se konečně dostal do tempa, soupeř byl zkrátka lepší. Druhou dráhu Martin také nedokázal vyhrát a čekal na něj nesnadný úkol. Na obrat však příliš dlouho pomýšlet nemohl, třetí plné zazdil a bylo téměř jisté, že ani dnes na body nedosáhne. Nakonec z toho bylo podprůměrných 529 a porážka. V konečném součtu to ale příliš škody nenadělalo. Hlubina uhájila náskok, o který se zasloužila prostřední dvojice a veze si z jižní Moravy velmi důležité dva body. Další zápas čeká na ostravské kuželkáře za týden doma proti Přerovu.