Hlubina přišla o první body, podlehla Hornímu Benešovu

23.09.2019

Po dvou vítězných utkáních čekal áčko Hlubiny na domácí kuželně "B" tým Horního Benešova. Hlubina nemohla v tomto zápase počítat s Michalem Zatykem, který si plnil pracovní povinnosti.

První dvojice ve složení Žáček (552) - Basta (535) vstoupila do zápasu prohranou drahou. Na to dokázal zareagovat pouze Petr, který vyrovnal na 1:1. Přemkův soupeř skvělou šedesátkou (294) domácímu kuželkáři odskočil. Přemek ale v letošní sezóně předvádí velmi dobré výkony a navázal na ně i tentokrát. Zbývající dvě dráhy vyhrál a stáhl i náskok soupeře. Odměnou mu za to byl první bod. Petr bojoval se skvěle hrajícím Bohuslavem Čubou. Horno-benešovský hráč byl však nad síly toho ostravského a za výborných 550 kuželek vybojoval bod hostujícímu týmu.

Za vyrovnaného stavu nastoupila dvojice Tomáš Rechtoris (505) - Pavel Marek (537). Tomáš bohužel od začátku duelu zaostával za dobře hrajícím Michalem Klichem. Po dvou drahách byl stav 0:2 z pohledu domácího hráče. Po změně stran sice přišlo zlepšení, ale bodovou radost to domácím nepřineslo. Pavel jako jediný z hlubinských po šedesáti hodech vedl 2:0. Jeho soupeř Josef Matušek ale nesložil zbraně a vyrovnal na konečných 2:2. Obě dráhy však vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem, tedy o jedinou kuželku a Pavlův náskok tak smazat nestihl. Průběžný stav 2:2.

Závěr utkání obstarala při absenci Michala Zatyka dvojice Martin Marek (493) a Jan Žídek (508), pro kterého to byl první letošní start v základu. Martin se letos potýká s hrou do plných. Hned třikrát se v tomto zápase nedokázal dostat ani přes 80 kuželek a s takovým výkonem jednoduše nemohl pomýšlet na bodový zisk. Ani jeho soupeř, Petr Dankovič, nepředváděl bůhvíjak učesanou hru, bylo to od obou hráčů spíš velké trápení, ze kterého vyšel šťastnější hostující kuželkář. Honza dostal poprvé možnost ukázat se od začátku. Touto šancí však pohrdl. Po dvou drahách neměl na kontě ani jediný bod, zato 8 chyb... David Kaluža z Horního Benešova si s ním pohrál jako kočka s myší a sympatickým výkonem 551 kolků upravil na konečných 6:2 z pohledu hostí.

Napravit rozpačitý dojem z tohoto zápasu má Hlubina možnost hned další víkend, kdy hostí zatím stoprocentní Sokol Přemyslovice.