Zábřeh odpor nekladl, Hlubina veze další vysokou výhru

18.11.2019

V letošní sezóně pro nás, až na jednu výjimku, platí rčení můj dům, můj hrad, avšak co venkovní zápas, to trápení. Den před 30. výročím začátku Sametové revoluce zajíždělo áčko Hlubiny k utkání do Zábřeha na Moravě, kde se mělo pokusit vylepšit dosavadní nepřesvědčivé výkony z kuželen soupeřů.

Vedoucí družstva se pro tento zápas rozhodl udělat několik změn v sestavě, nechal sedět Tomáše Rechtorise a do první dvojice k Petru Bastovi (523) připsal Martina Marka (566). Domácí k utkání nominovali kmenového hráče zábřežského céčka Martina Pěničku, na kterého byl napsán Petr, Martin se o body utkal s Janem Körnerem. Petr si s náhradníkem v domácím dresu od začátku věděl rady a rychle se ujal vedení 2:0. Třetí třicítka byla v tomto souboji rozhodující, Petr si drahou 147 spravil náladu po nepovedených plných na druhé dráze a dostal se na stav 3:0, což znamenalo zisk bodu. Domácí hráč už jen korigoval na konečných 1:3. Martin začal těžkopádně, po prvních patnácti hodech měl na kontě pouze 77 kuželek a užuž pokukoval po náhradnících v hledišti. Ke střídání ale nedošlo, hostující hráč nepovedený začátek vytáhl skvělou dorážkou a vedl. Druhá dráha pak patřila Körnerovi, který se lépe popasoval s dorážkou. Za vyrovnaného stavu přišla na řadu třetí dráha a její dramatická koncovka. Pár hodů do konce se Martinovi podařilo hodit hodovou, na kterou domácí kuželkář odpověděl pouze středem. Ostravský hráč tedy znovu vedl. Poslední dráhu už si Martin pohlídal a zaslouženě zvítězil. Hlubina vedla 2:0 o 92 kolků.

Na výborný vstup do utkání chtěla navázat také další hostující dvojice Přemysl Žáček (530) a Jan Žídek (559). Přemek se po plných dostal do výhody, nicméně následovala slabá dorážka a hráč Hlubiny mohl být rád, že se jí protrápil i domácí Srovnal. Vedení Přemek navýšil hned posléze, tentokrát už velmi vydařenou třicítkou (142). Zábřežský Jiří Srovnal se dostal zpět do zápasu díky výborné třetí dráze, jenže závěr patřil opět Přemkovi, který se tak mohl radovat z výhry 3:1. Honza byl v souboji s Václavem Švubem papírovým outsiderem. Tuto roli ale nechtěl přijmout a hned první dráhu vyhrál. Výhra se nerodila snadno, po plných (76) musel dohánět. Hned v úvodu dorážky však přišly dvě hodovky a Honza byl v tu ránu na koni. Dle dosavadních čísel nejlepší hráč domácích dnes neměl svůj den, trápil se a hostující borec dál sbíral setové body. Po šedesátce už vedl 2:0 o 50 kolků, načež domácí reagovali střídáním. Ani to však Zábřehu nepomohlo, další parádní drahou (146) pečetil Jan své vítězství. Poslední třicítka už byla pouze formalitou. Střídající Štěpán nepředvedl nic, co by stálo za zmínku, naopak Honza si dokráčel pro svůj letošní nejlepší výsledek (559).

V tu chvíli bylo po zápase, Hlubina vedla 4:0 o více než dvě stovky kuželek. Závěrečná, osvědčená dvojice Pavel Marek (557) - Michal Zatyko (536) si tak své vystoupení mohla užít bez nervů. Pavel se na úvodní dráze rozjížděl pomalu, v plných trefoval povětšinou středy a i dorážka byla pouze průměrná. Přesto se proti Vitáskovi ujal vedení. Michal začal lépe a po plných vedl. Jenže dva prázdné hody ho nakonec připravily o zisk pomocného bodu. Druhá třicítka přinesla na všech čtyřech drahách skvělou podívanou (152:146 x 158:147), bohužel pro naše barvy neskončila bodovým ziskem. Pavel z nastoleného tempa neslevil a zaslouženě si vzal vedení zpět. Michal v tu chvíli bojoval alespoň o snížení a zachování naděje na bodový zisk. K naší smůle ho o ni rychle připravil fantasticky hrající Jiří Michálek. Za rozhodnutého stavu domácí hráč útočil na šestistovku, ale nakonec zůstal těsně pod vysněnou hranicí (592). Michala porazil 4:0 na dráhy. Pavel třemi pěknými drahami, kdy se na každé z nich přehoupl přes 140, nechal zapomenout na nepovedený start, ukončil hru se ziskem 557 kuželek a s přehledem porazil svého soupeře. 

Hlubina konečně zabrala i venku, ze Zábřeha si odvezla oba body za vítězství 7:1, navíc předvedla svůj dosavadní letošní nejlepší výkon 3271 kolků.