Hlubina si vyšlápla na Slovan a přiživila naději na záchranu

24.02.2019

Dost možná poslední šanci na zachování naděje na "přežití" měla Hlubina proti Kamenici, tedy v zápase na kuželně přímého konkurenta v boji o záchranu. V případě porážky by se totiž bodový rozdíl mezi oběma kluby zvýšil na propastné 4 body a pád do třetí ligy by byl téměř jistě nevyhnutelný. 

Jako první se na dráhy zbrusu nové herny postavila dvojice Žídek (560) - Basta (524). Honza začal skvěle drahou 151, jeho soupeř však předvedl ještě o chlup lepší výkon a ujal se vedení. Domácí Ouhel nepolevil ani v druhé třicítce a opět se přehoupl přes hranici 150 kolků. Vedl 2:0, vzdálil se našemu hráči, a když si přisvojil i v pořadí třetí dráhu, bylo o vítězi jasno. Honza se v tomto zápase prezentoval vydařeným výkonem, přesto na výborně hrajícího Ouhela nestačil. Připsal si alespoň čestný úspěch a zkorigoval stav drah na 1:3. Petr svůj dnešní duel nezahájil nikterak povedeně, svému soupeři čtyřmi chybami v dorážce doslova vnutil vítězství na první dráze. Podobně si bohužel vedl i na té další... A tak namísto vedení 2:0 nad nejistě hrajícím Lukášem Dúškou Petr prohrával a na kontě měl pouhého půl bodu. Domácí hráč jakoby si v tu chvíli řekl, že Petrovi už šancí k bodování nadělil dost a na třetí dráze přišlo KO. Poslední třicítka sice byla opět vyrovnaná (138:136), ale ani nejlepší dráhu toho dne Petr v bod nepřetavil. Kamenice se dostala do vedení 2:0 o 74 kuželek a na obrat v zápase by si v tu chvíli asi vsadil málokdo. 

Už jednou ale v této sezóně ostravští kuželkáři ukázali, že zápas ani za nepříznivého stavu nebalí a za současné situace jim navíc nezbývalo nic jiného než se pokusit o další zázračný obrat. Na dráhy nastupovali Michal Zatyko (596) a Josef Linhart (594). Michalův dobrý vstup do zápasu odnesl David Dúška, který se po první nepovedené dráze pakoval z desky a nahradil ho Pavel Ježek. Střídání však kýžené oživení hry ze strany domácích nepřineslo. Michal, který se v posledních zápasech přeorientoval na hru do pravé ulice, naopak dál předváděl skvělý výkon a po šedesáti hodech zaslouženě vedl 2:0 o 70 kuželek. O vítězství v duelu Michal rozhodl s předstihem na třetí dráze a ještě navýšil už tak propastný rozdíl mezi ním a domácím Ježkem. Na závěrečné dráze už si mohl ostravský borec užívat padavé kuželny a pokusit se atakovat šestistovku. K té mu nakonec sice chyběly pouhé 4 kuželky, ale smutný být rozhodně nemusel. Výkonem 596 kolků vylepšil svůj osobní rekord, ale hlavně porazil svého soupeře o více než sto kuželek. Josef měl k magickému číslu blízko už v posledním zápase v Přerově, avšak připravil se o ni stodvacátým hodem. Dnes tak měl další šanci ukázat, v jaké formě se zrovna nachází. První dráhu zahráli Pepa i jeho soupeř navlas stejně 103+52 a bod za dráhu se tak dělil rovným dílem. Vyrovnaný souboj trval přesně do 45. hodu, od té chvíle udával tempo hry pouze hostující hráč. Fantastickou dorážkou (70) rozhodl o zisku bodu za dráhu a dostal se do vedení 1,5:0,5. Po šedesátce měl Pepa na svém kontě skvělých 317 kuželek. Jak důležitý je každý půl bod se ukázalo na třetí dráze, kterou Josef těsně prohrál a byť stále vedl o více než dvacet kolků, soupeři za vyrovnaného stavu 1,5:1,5 k celkovému vítězství stačilo poslední dráhu zvládnout o jediný kolek. Pepa však neponechal nic náhodě a už v plných domácímu Rychtaříkovi utekl. V dorážce ještě hostujícím fanouškům zabrnkal na nervy, když si vyrazil "čest práci" a jednou ho prohodil, následovaly však tři dvouhoďáky a i díky nim Pepa vedení uhájil, navíc ve dalším skvělém výkonu (594). Hlubina vyrovnala na 2:2 a odskočila Kamenici o 63 kuželek.

Po fantastickém zvratu v utkání se na dráhu chystali Přemek Žáček (558) a Tomáš Rechtoris (538). Přemek se hned na první dráze dostal do důležitého vedení díky lépe zvládnuté dorážce i s pomocí soupeře, který vinou chyby nešel posledním hodem do plných. Druhé plné Přemkovi vyšly náramně, k nim přidal i nadprůměrnou dorážku a i druhou dráhu tak urval pro sebe. S průběžným stavem 2:0 vnesl do hostujících řad více klidu. Třetí třicítku začal opět lépe ostravský kuželkář a do dorážky šel s mírným náskokem. Po vyrovnaném průběhu dorážky o vítězi rozhodl až předposlední hod, který stejně jako na předchozích drahách domácí Karel Dúška nezvládl a Přemek měl v tu chvíli jistotu bodu, což bylo pro hostující celek nesmírně důležité. Tomáš v této sezoně nastoupil za áčko teprve ke druhému utkání a hned k takto důležitému. Úvodní třicítku Tomáš odehrál velmi pěkně, domácí Šindelář však využil náskoku z plných a získal bod za vítězství o tři kuželky. Druhá dráha byla v podání obou borců velmi vyrovnaná, po plných měli oba na kontě 93 kolků a o majiteli druhého setového bodu rozhodovala opět dorážka. I tentokrát ji zvládl lépe domácí hráč a dostal se do vedení 2:0. Naději na body vzal Tomášovi kamenický kuželkář třetí třicítkou, ve které porazil 155 kuželek. Na vedlejších drahách už v tu dobu bylo o vítězi jasno, důležité tak bylo zvládnout poslední dráhy a udržet nastřádaný náskok. A to se nakonec podařilo, i když ostravským hráčům viditelně ubývaly síly a náskok se tenčil. Po závěrečném "hvizdu" zůstalo Hlubině k dobru 39 kuželek, díky kterým se ostravští kuželkáři mohli radovat z veledůležité výhry. Hlubina tak v krátké době podruhé utekla hrobníkovi z lopaty a pořádně zašmodrchala boj o záchranu.

-mm-