Jako kočka s myší... Áčko po ostudném výkonu prohrálo 0:8

19.11.2018

Zraněními sužované áčko vyjelo v rámci 9. kola do Vyškova, tedy na půdu velkého favorita, kde ještě nikdy v lize nebodovalo a vzhledem k absenci několika hráčů základní sestavy by se dnes zisk jakéhokoli bodu rovnal malé senzaci. Ani domácí však nemohli postavit nejsilnější možnou sestavu. Chyběl například zraněný Luděk Rychlovský, v základu byste marně hledali Jiřího Trávníčka, nebo Kamila Bednáře. V první dvojici nastoupili za Hlubinu Petr Basta a Jan Žídek. Petr hrál od začátku velice dobře, po šedesáti hodech na jeho počítadle svítila cifra 285, žel ani takový výkon ale nestačil na jediný setový bod. Ostravský kuželkář se ho nedočkal ani na třetí dráze, která mu navíc příliš nevyšla a domácí Touš tak s předstihem zaznamenal bod. Alespoň čestného úspěchu se Petr dočkal na poslední dráze, na které předvedl solidních 146. Celkově Petr porazil 555 kuželek, což je doposud jeho nejlepším letošním výkonem. Honza (512) nastoupil proti Tomáši Procházkovi, který nepříliš zkušenému hráči Hlubiny nedal sebemenší šanci. Pro ilustraci - na nejlepší Honzovu třicítku (140) odpověděl Procházka drahou 168. Vyškovský ranař v tomto zápase zaznamenal nejvyšší letošní nához na domácí kuželně (604) a to si ještě dovolil na poslední dráze čtyři chyby. Nebýt jich, mohl hostující kuželkář dostat "kilo".

Za stavu 2:0 pro Vyškov nastupovali na desku Pavel Marek (503) a Přemysl Žáček (546). Náskok byl po první dvojici téměř nesmazatelný, ale stále byly ve hře 4 body, o které mohli ostravští zabojovat. Naděje na bodový zisk však vzala hodně rychle za své... První drahou se oba hráči v bílém shodně protrápili na slabých 118, zatímco soupeři přelezli 140. Druhou třicítku Pavel prohrál těsně o jediný kolek a to byl zlom. Domácího Vargu vedení 2:0 nakoplo a obě zbývající dráhy atakoval hranici stopadesáti kuželek. Pavel předvedl průměrný, až podprůměrný výkon s velkým počtem chyb a nezískal ani jeden pomocný bod. To Přemek se po nepovedené úvodní třicítce zlepšil, nicméně stejně jako jeho spoluhráč prohrával na dráhy 0:2. O poslední naději na body přišel 90. hodem. Na třetí dráze pouze zremizoval a bylo vymalováno. Nic na tom nezměnila ani plichta na poslední dráze (153). O zápase bylo rozhodnuto. Domácí vedli 4:0 o nedostižných 225 kuželek.

Bez jakýchkoli nervů tak mohla jít na dráhy krásné vyškovské kuželny dvojice Tomáš Rechtoris (515) - Josef Linhart (537). Tomáš, který toho letos zatím příliš neodehrál, začal sympaticky drahou 141, přesto ztrácel. Pak ale přišel útlum, druhou dráhu prohrál hostující hráč o 20, třetí dokonce o 30 kuželek a ztratil možnost bodovat. Slabou náplastí byl pomocný půl bod za remízu v poslední třicítce. Poslední naděje, která mohla odvrátit stále reálnější hrozbu ostudného debaklu, byla v rukou Pepy Linharta. Hráč, který na Hlubině hostuje z jiného ostravského celku se ale od začátku trápil. V prvních i druhých plných bojoval s dráhami a ani v jednom případě nepřelezl 80 kolků. Zatímco první třicítka jasně patřila domácímu hráči, na druhé dráze Josef podlehl domácímu Čuříkovi o pouhou kuželku, což se později ukázalo jako velká smůla. Druhá šedesátka už totiž Pepovi vyšla náramně (295), zvládl obě dvě dráhy, ale ztrátu z první třicítky už se mu stáhnout nepodařilo. Škoda... na dráze č. 3 stačilo uhrát o jeden kolek více a Hlubina by neodjížděla s kanárem a rozdílem téměř tří set kuželek.