Naše mladé naděje zahájily sezónu úspěšně.

03.10.2019

Je to skoro přesně rok, co jsme se na Hlubině začali po delší odmlce systematicky věnovat nastupující kuželkářské generaci. Dva z našich mladých kuželkářů minulý a tento týden vstoupili po dlouhé tréninkové práci do soutěžní sezóny 2019/2020.

Filip Országh se představil o víkendu na 1. turnaji letošního ročníku Poháru mladých nadějí v Zábřehu na Moravě. Filip bojoval na úvod s velkou nervozitou, zejména ve hře do plných. Vše pak napravoval dorážkou, kdy předvedl několik krásných dohozů. Výkonem 61 poražených kuželek, dosáhl druhého nejlepšího výsledku v dorážce ve své kategorii. Jeho pěkný styl ocenil i výborný prvoligový hráč Zábřehu Martin Sitta, který jako jeden z členů domácího oddílu zajišťoval organizačně tento turnaj. Filip ve své kategorii starších žáků hrané na 60hs dosáhl celkově 187 bodů a nakonec obsadil osmé místo. Jen pro připomenutí v minulé sezóně na svém premiérovém turnaji PMN v Přerově nahrál 157 bodů. Zlepšení o 30 kolků za půl roku není jistě špatné a pokud to takto půjde dál, brzy se můžeme dočkat i překonání hranice 200 bodů. Věřme, že se tak stane už na dalším turnaji PMN, který je na programu 28. října pravděpodobně v Prostějově.

Náš druhý mladý hráč Ondra Valošek už vzhledem ke svému věku na PMN startovat nemůže, ale zato jako dorostenec může naskočit do zápasů okresního přeboru. V dresu Céčka nastoupil v úterý v hlubinském derby proti Éčku. V minulé sezóně si už za dospělé vyzkoušel atmosféru dvou mistrovských zápasů, ale i pro něj to určitě nebylo jednoduché mezi "dospěláky". Svůj start však zvládl nad očekávání dobře a svým výkonem překvapil nejen sám sebe, ale možná i mnohé přítomné. Na dráze číslo 2 začal slušným výkonem do plných 135 a ani v dorážce vyloženě nepropadl (53). Výkonem 187 dokonce svého soupeře o devítku porazil. Po obrátce odehrál ještě 15 hodů do plných, bylo z toho slušných 79 kuželek a pak přepustil své místo střídajícímu Martinu Ferenčíkovi. Ten dotáhl celkový výsledek na hodnotu 367 bodů. Ondrovy statistiky: průměr 5,3 kuželek do plných, dorážka 53 a 9 chyb. Je nesporné, že svým výkonem přispěl k celkovému hladkému vítězství svého týmu 7:1 a předvedl kapitánovi Céčka, že s ním může počítat i do dalších zápasů.

Myslím, že se našim klukům vstup do sezóny vydařil a popřejme jim hlavně ať vydrží, protože jak říká klasik "Nemusí pršet, hlavně když kape".

-pm-