Odehrána kvalifikace na krajský přebor jednotlivců

08.01.2019

O prvním novoročním víkendu se rozběhly také soutěže jednotlivců, ve kterých měl hojné zastoupení i náš oddíl. Muži změřili své síly na kuželně SAREZA a nejlépe z našich si v této kategorii vedl Pavel Marek (562). Všechny své soupeře nechal za sebou a zcela suverénně postoupil z prvního místa na krajské mistrovství, které se letos bude konat na zrekonstruované kuželně v Prostějově. Spolu s ním postoupil ještě Michal Zych z Michálkovic a Roman Honl z Bohumína. Slušné osmé místo si připsal také Přemek Žáček (527), první desítku uzavřel Josef Linhart (519).

V kategorii žen vyhrála o parník naše bývalá prvoligová hráčka Lenka Pouchlá, když porazila 531 kolků. S velkým rozdílem druhá skončila Lada Péli ze Sokola Bohumín. Nejlepší hráčkou Unie byla Radka Pastvová (459).

Kvalifikační turnaj v seniorské kategorii byl letos na programu v Bohumíně a účastnilo se ho celkem 25 kuželkářů. Nejlepším hráčem Hlubiny se stal František Oliva (519), který obsadil postupové třetí místo. Lepší než on byli už pouze domácí Karol Nitka (522) a Ladislav Štafa (529). Druhým nejlepším hráčem Unie byl v tomto měření sil Josef Hájek, jenž obsadil pěknou 11. pozici za výkon 473 kolků. Dvaadvacáté místo Františku Sedláčkovi (439).