Hlubina se rozloučila porážkou 3:5 v Olomouci

15.04.2019

Při absenci několika klíčových hráčů muselo áčko sáhnout do rezerv a pro závěrečný duel v Olomouci povolalo hned dva "béčkaře", kteří si tak po úterní předehrávce závěrečného kola krajského přeboru ještě protáhli letošní sezónu. První z nich, Pavel Krompolc, nastupoval do úvodní dvojice s Janem Žídkem. Už v týdnu "Krompi" pociťoval značnou nervozitu a není se čemu divit, poslední zápas "B" týmu v Lipníku mu nevyšel podle představ a navíc jej čekal druholigový debut. Při jistotě sestupu ale mohl hrát v naprostém klidu a užít si olomoucké padavky. Pavel začal skvěle, po šedesáti hodech mu na tabuli svítila cifra 281 a v tu chvíli za favoritem duelu Michalem Albrechtem zaostával o pouhý kolek. Následovalo sice drobné zaváhání (122), ale poslední dráha hostujícímu hráči opět skvěle sedla a byť prohrál, celkově si připsal velmi slušný výkon 547 kolků. Honza proti svému soupeři Břetislavu Sobotovi začal taktéž výborně, po dvou drahách vedl 2:0 o 37 kuželek a domácí borec šel z placu. Náhradník Jiří Baslar ale oživení nepřinesl, alespoň ne na třetí dráze, kterou Honza ovládl stejně jako ty předchozí a měl jistý bod. Závěrečná třicítka však našemu hráči vůbec nevyšla a kuželkář z města syrečků tak k radosti spoluhráčů stáhl nastřádaný Janův náskok.

Za průběžného stavu 1:1 nastupoval na dráhu Petr Basta a vedle něj další debutant Roman Grüner. Oba hlubinští borci zvládli vstup do utkání a ujali se shodně vedení 1:0. O to ale záhy přišli, když svým soupeřům na druhých drahách podlehli o čtyři, resp. o tři kuželky. Petr točil slušných 278, jeho spoluhráč byl pět kolků zpět. Zlomovou třetí dráhu Petr nezačal dobře, po plných ztrácel na Mariana Hoška 13 kuželek, jenže už po několikáté ukázal, že má srdce bojovníka a nevzdal se. Odměnou mu byl obrat v dorážce a vedení 2:1. To nakonec ostravský patriot ještě navýšil na 3:1 a stal se nejlepším hráčem hostí v utkání (549). Roman po vydařené úvodní šedesátce ještě zvládl třetí plné (91) pak ale přišel útlum. Slabá dorážka se čtyřmi prázdnými hody ho přibrzdila na cestě za dalším setovým bodem. Domácí Kamil Bartoš nabídnutou šancí bodovat nepohrdl a drahou 149 své vedení bezpečně uhájil. Roman se závěrečnou třicítkou trochu protrápil, i tak z toho bylo pěkných 508 kuželek.

Poslední dvojice patřila těm nejzkušenějším. Petr Brablec nastupoval proti Jaromíru Hendrychovi, na Michala Zatyka vyšel Milan Sekanina. Petrovi vinou jedné minely v dorážce nebylo umožněno jít posledním hodem do plných a první dráhu tak prohrál o dva kolky. Michal začal báječnými plnými, následnou dorážkou si ale vstup do zápasu pokazil a jen díky soupeřově slabé hře vedl o kolek 1:0. Petr se s Jaromírem Hendrychem dokázal na dalších drahách držet pouze v plných, dorážka ve většině případů vycházela lépe domácímu hráči a i díky tomu se Hendrych dostal do vedení 3:0. A když ani nejlepší Petrova dráha dne (140) k bodům nevedla, připsal si olomoucký mladík jasnou výhru 4:0. Michal se dnes pral především sám se sebou, druhá třicítka byla, co se konečného čísla týče (122), totožná s tou úvodní, nicméně i podprůměrný výkon na Sekaninu stačil - 2:0. Výrazné zlepšení Michalova výkonu nepřinesla ani dráha následující. Stejně jako v předchozích případech tak k setovému bodu dopomohl spíše chabý Sekanina. Domácí kuželkář se probral až na poslední dráze (134), díky které alespoň zkorigoval na konečných 1:3. Hlubina se minimálně na rok rozloučila s druhou ligou těsnou porážkou 3:5.

-mm-