Oliva těsně neprošel do finále, na MČR obsadil 25. místo

07.05.2019

O prvním májovém víkendu bylo na programu Mistrovství České republiky jednotlivců mužů, žen a seniorů a právě v této kategorii měl náš oddíl svého jediného zástupce. Do dalekého Vrchlabí jel naše barvy hájit František Oliva. 

František se na dráhy nedávno rekonstruované kuželny postavil podle předem daného schématu hodinu po poledni. Od úvodu si vedl vcelku slušně, po první šedesátce měl na svém kontě 263 kuželek. I následující dráha se zpočátku vyvíjela velmi dobře, jenže pak přišla slaboučká dorážka, která, jak se později ukázalo, našeho hráče patrně stála postup do čtyřiadvacetičlenného finále. Závěrečnou třicítkou (135) František doháněl předchozí zaváhání. V konečném součtu to dalo 517 kuželek, ostravský kuželkář se zařadil na průběžné desáté místo a musel s napětím sledovat, jak si povedou jeho soupeři.

Ve hře bylo v tu chvíli ještě 24 kuželkářů z různých koutů republiky. S ubíhajícím časem se reprezentant Hlubiny postupně propadal pořadím a před poslední čtveřicí okupoval 23. příčku. V tu chvíli potřeboval, aby jej minimálně tři hráči "podlezli". Zůstalo však pouze u přání. Nám dobře známý František Svoboda z Vracova a Josef Veverka z Lomnice byli proti. Na Františka tak zůstalo první místo pod čarou, poslední postupující, Rostislav Kašpar z Prahy, měl sice navlas stejný výkon jako náš hráč, ale lepší dorážkou se nakonec z postupu radoval právě on.

Nejúspěšnějším kuželkářem celého víkendu se stal Josef Pecha z Duchcova, který ovládl jak finálovou "stodvacítku" tak i kombinaci a po zásluze si z Krkonoš odváží dvě zlaté medaile. František Oliva se s letošní sezonou rozloučil 25. místem.