Po dvou porážkách vysoké vítězství! Hlubina - Přerov "B" 7:1

21.10.2019

Po nepovedeném vystoupení na půdě Rýmařova hostilo áčko v dalším ligovém kole rezervu Přerova, který zatím při venkovních utkáních předvádí poněkud matné výkony. Papírový favorit pro tento zápas byl tedy jasný, jenže co je na papíře, nemusí nutně platit i ve skutečnosti. Důkazem tomu byl samotný úvod utkání...

Pro tento zápas měl Láďa Konečný k dispozici všechny své "ovečky" a rozhodl se pro úvodní dvojici ve složení Přemysl Žáček - Petr Basta. Jak už jsem nakousl, začátek střetnutí neprobíhal dle očekávaného scénáře. Hostující hráči vstoupili do zápasu výborně, především dráha Martina Bartoše stála za to (157). Oba ostravští kuželkáři tedy záhy prohrávali. Přemkovi se podařilo povedenou druhou dráhou srovnat na 1:1, zatímco Petr se trápil a hostující Krejčí proti němu zvýšil už na 2:0. Třetí třicítka byla vyrovnaná, alespoň co se hry do plných týká, dorážka vyšla opět lépe přerovským. Petr už po třech drahách musel zkousávat jistou porážku, Přemek byl pro změnu nucen pět hodů před koncem ze zdravotních důvodů střídat. Inu, žádné radostné vyhlídky. Střídající Honza Žídek měl před sebou jasný úkol, vyhrát poslední dráhu minimálně o 10 kuželek. Jedině to totiž vedlo k obratu a zisku bodu. Jeho nerozehranost však byla znát, v plných ztratil další kolek. Zapnul ale v pravý moment, vydařenou dorážkou (50) nakonec zvrátil nepříznivý stav a vybojoval Hlubině bod, který v tu chvíli měl cenu zlata. Petr se totiž soubojem s Krejčím vyloženě protrápil, poztrácel 51 kuželek a kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo za stavu 0:2...?!

Díky Honzovi ale bylo srovnáno na 1:1 a na dráhy se chystali Martin Marek s Tomášem Rechtorisem. Martin jako obvykle začínal hru na "jedničce", na rozdíl od minulých zápasů se ale tentokrát prezentoval jistým výkonem, ze kterého vytěžil vedení (151:109). Neméně povedeně se na vedlejších drahách uvedl Tomáš (142:124). Náskok soupeře se tak po třiceti hodech rozplynul jako pára nad hrncem a domácí byli na koni. Tomáš k parádnímu výkonu z první dráhy ještě kolek přidal a po šedesátce mu na počítadle svítilo skvělých 285 kuželek. Na vlas stejný počet porazil i Martin. Hráči v bílém navyšovali náskok a po půlce vedli 2:0. Tím jakoby se domácí dvojice nechala trochu ukolébat a následující třicítku si vybrala oddechový čas. Ani toho však Tomášův soupeř Vojtěch Venclík nevyužil a při třech vyhraných drahách měl domácí borec jistý bod. Martinův soupeř na třetí dráze ještě vykřesal jakousi naději, o kterou ale záhy přišel, domácí hráč nepřipustil žádné drama. Zástupci ostravské kuželkářské školy tak společnými silami stáhli 111 kuželek a dostali Hlubinu do vedení 3:1 o 65 kolků.

V táboře domácích v té chvíli zavládl lepší rozmar, než tomu bylo po úvodní dvojici. Závěr zápasu z pohledu Hlubiny obstarala dvojice Michal Zatyko - Pavel Marek. Prvně jmenovaný měl vlažný rozjezd a nechal soupeře ujmout se vedení. To Pavel začal ve vysokém tempu a po fantastickém souboji s Vladimírem Mánkem (154:153) získal první pomocný bod. Co se Michalovi nepovedlo na první dráze dohnal na dvou následujících. Zlepšená hra mu vynesla obrat a vedení nad Zdeňkem Macháčkem v poměru 2:1 (+16). Jeho spoluhráč mezitím přidal druhou stovku do plných. Škoda jen nezvládnutého závěru dorážky, kromě vedení 2:0 totiž mohl střídat dráhy s třístovkou na kontě. Vrásky si z toho ale dělat nemusel, s blížícím se koncem zápasu a narůstajícím rozdílem začalo ožívat i publikum, které oba ostravské hráče odměňovalo za každý dobrý hod potleskem a popěvkem. Na poslední dráze se ještě Macháček pokoušel zaútočit a souboj s Michalem obrátit ve svůj prospěch. Bohužel pro něj i jeho spoluhráče ale předposledním hodem nedorazil a nešel tak do plných, což znamenalo další bod na konto domácího mančaftu. Pavel se v závěrečnou třicítkou připravil o zajímavé číslo, i tak ale předvedl solidní výkon a mohl se se spoluhráči radovat z vysokého vítězství 7:1.

V sobotu 26. 10. přivítáme v dohrávce 4. kola dosud neporažené Přemyslovice. Zveme tímto všechny příznivce na jistě interesantní utkání, jehož začátek je tentokrát netradičně již v 10:00.