Po ostudném výkonu z Opavy bez bodu

04.11.2019

Mohli těžit z nabytého sebevědomí po dvou velmi vydařených domácích zápasech, mohli se bodově dotáhnout na čelo tabulky. Stačilo se natáhnout pro body, které opavští hráči servírovali na zlatém podnose... Nic z toho se nekonalo, áčko v Opavě předvedlo tragický výkon a spadlo na šesté místo.

Opavští, kteří kolo co kolo dolepují sestavu hráči z nižších soutěží, pro toto utkání nominovali Svatopluka Kříže, na nějž vedoucím týmu nasadil Přemka Žáčka, druhou herní dvojici utvořili Petr Bracek a Jan Žídek. Začátek zápasu zachytili lépe domácí kuželkáři, oba se shodně ujali vedení. Náhradník v dresu domácích Kříž ho proti mátožnému Přemkovi ještě navýšil a hostující kuželkář se po půli klidil z drah. Honza na vedlejších drahách dokázal vyrovnat stav drahou 136, což byla po hříchu jeho nejlepší dráha dne. Proto na těch zbývajících nemohl ani pomýšlet na obrat proti dlouholeté opoře opavských Petru Brackovi. Ten Honzovi ve druhé šedesátce nadělil 63 kuželek a s přehledem zvítězil. Ani střídající Petr Basta nepodal výkon, který by měl ligové parametry a po úvodní dvojici tak Opava vedla 2:0 o propastných 125 kolků.

Druhá dvojice měla před sebou těžký úkol, pokusit se srovnat stav a zároveň umazat hrozivou ztrátu. Martin začal drahou 144 a vedl, Tomášovi bohužel zahajovací třicítka nevyšla a musel dotahovat. Bohužel ani druhá dráha nepřinesla zlepšení, naopak, domácí Michal Blažek neváhal a navýšil vedení na 2:0. Martin se na zisk druhého bodu příliš nenadřel, polský hráč Maciej Basista mu k němu dopomohl velkým množstvím chyb. Byť se po změně stran zdálo, že Tomáš se přece jenom herně zvedá, přišlo další střídání. Na plac zamířil Láďa Konečný, který vytěžil z dobrých Tomových plných a snížil na 1:2. Poslední dráha tak měla rozhodnout. Bohužel pro ostravské, Michal Blažek si už po 15 hodech zajistil pohodlný náskok, který udržel až do konce a připsal na konto domácích další bod. Martin dovedl svůj boj do vítězného konce, Basistu porazil 3:1 na dráhy. Stejný stav, jen v opačném gardu, platil i v zápase. 

Závěr měla na starosti klasická dvojice Pavel Marek a Michal Zatyko. Oba hostující borci začali slibně, vyhráli úvodní dráhy a hned umazali 22 kuželek. Opavští si ale ztracené kolky brzy začali brát zpět po dobré Valíčkově dráze (145), kterou vyrovnal průběžný stav na 1:1. Pavel i za přispění slabého výkonu Milana Jahna ve druhé třicítce odskočil na 2:0. Michal se štěstím získal třetí dráhu, porazil o jediný kolek více než jeho soupeř a vzal si vedení zpět. Tak, jak se Pavel protrápil druhou dorážkou, pokračoval i do plných na třetí dráze. Toho dokázal využít Jahn a snížil na 1:2 ze svého pohledu. Nemastnou, neslanou hru plnou chyb v podání "koncáků" Hlubiny nezachránila ani poslední dráha. Oba hostující hráči se sice mohli radovat z vítězství, ztrátu první dvojice se však stáhnout nepodařilo a opavští tak z velice podprůměrném utkání berou oba body za výhru 5:3.