Pololetní vysvědčení naší mládeže: dobrý

13.12.2019

Podzimní část sezóny 2019/2020 skončila minulou neděli i pro mladé kuželkáře Hlubiny. Jak se jim vedlo jsme pro Vás shrnuli v následujícím článku.

Filip Országh se zúčastnil celkem čtyř turnajů poháru mladých nadějí v kategorii starších žáků. Tato soutěž se hraje na 60 hodů sdružených. Hraje turnajovým způsobem vždy jednou za měsíc na pěti různých místech ČR. Hráči získávají body za pořadí v turnaji a za dosažený výkon. Šestnáct nejlepších hráčů se probojuje na finálový turnaj do Olomouce, který se uskuteční v březnu příštího roku. Po čtyřech odehraných turnajích Filipovi náleží 39. místo z celkového počtu 119 hráčů celé ČR. Bilance jeho účastí je následující -

  • Zábřeh na Moravě, výkon 187, 8. místo, 0 b.
  • Prostějov, výkon 212, 2. místo, 7 b.
  • Valašské Meziříčí, výkon 222, 5. místo, 7 b.
  • Česká Třebová, výkon 222, 7. místo, 6 b.

Pro pořadí před finále se ze šesti turnajů započítávají maximálně čtyři nejlépe hodnocené výsledky, takže Filip má stále naději se do finále podívat nebo minimálně se alespoň posunout v celkovém pořadí o nějakou tu příčku výše. K tomu však bude muset v dalších dvou turnajích předvést mnohem lepší výkony.

Dorostenec Ondřej Valošek nastoupil v podzimní části soutěže ke čtyřem zápasům za družstvo Hlubiny C v okresním přeboru. V prvním utkání odehrál na domácí kuželně necelou disciplínu 100hs a připsal si pomocný bod za velmi slušnou dráhu 187 bodů. Pak se představil i na těžkých kuželnách SKK (výkon 291) a v Porubě (272), kde sice vyšel bodově naprázdno, ale získal však cenné zápasové zkušenosti. Zatím nejlepší výkon předvedl Ondra v posledním domácím zápase proti Bohumínu "E", kdy překonal hranici 300 bodů o 13 kuželek. Věřme, že v jarní části soutěži ještě nějaké kuželky přidá.

Celkově lze říci, že si kluci postupně zvykají na atmosféru soutěžních utkání a s tím spojenou nervozitu, která je jistě mnohem větší než při tréninku. Na jejich výkonech lze vidět postupné zlepšování, i když do ideálu má jejich hra ještě daleko a rezervy tady jsou. Věřme, že díky pravidelnému tréninku se v jarní části soutěže dočkáme z jejich strany dalšího zlepšení.

-pm-