Představujeme posilu: Jan Žídek

09.08.2018

Jan ŽÍDEK   |   28 let

Velký kuželkářský nadšenec, srdcař a bojovník k nám přichází na roční hostování z jiného ostravského celku - TJ VOKD Poruba, jehož je odchovancem a za který doposud odehrál bezmála 230 duelů. V sezoně 2017/2018 měl průměr 425,5 kuželek na utkání. Se spoluhráči se umístil na 2. místě krajského přeboru a jen těsně jim unikl postup do severomoravské divize. Po více než 10 letech v porubském dresu přichází první změna klubové příslušnosti. Letošní sezonu stráví v dresu Unie Hlubina.


Jak a v kolika letech ses dostal ke kuželkám?

Ke kuželkám mě přivedl můj otec, bylo to v mých 16 letech.

Co bys chtěl v kuželkách dokázat a jaký je tvůj cíl?

Chtěl bych si udržet co nejvyrovnanější výsledky a můj cíl je zahrát si ligu, což se mi snad brzy splní.

Jaký je tvůj největší prozatímní kuželkářský úspěch?

Okresní přeborník v kategorii dorostu, člen týmu hrající baráž o třetí ligu. (VOKD "A" - MS Brno)

Kdo je tvým sportovním vzorem?

Mým sportovním vzorem je španělský tenista Rafael Nadal. Do všeho jde naplno, nevypustí jediný míček, nevynechá jediný zápas. I přes všechna zranění se vždy vrátí a svůj sport miluje. 

V kuželkářském sportu je to Rumun Nicolae Lupu. Světová extratřída a zároveň hráč, který umí z kuželek udělat i show pro diváky.

Vzpomeneš si na nějaký speciální zápas, který ti utkvěl v paměti?

Jednoznačně zápas Kuželky Horní Benešov - VOKD Poruba "A"  3:5 (2679:2682) - zápas plný zvratů, skvělé atmosféry a emocí, který rozhodl poslední hod.

Tvůj největší kuželkářský zážitek?

Návštěva MS v Brně 2014.

Jaká je tvá nejoblíbenější kuželna a jaké máš osobní rekordy?

Každá dobře připravená kuželna je moje oblíbená :-). Moje nejoblíbenější je ta v Bílovci, kde jsem si zahrál osobní rekord, vždy se tam rád vracím. Rekord na 100hs je 477 a rekord na 120hs mám 585 z Podbrezové.

S jakým očekáváním přicházíš na Hlubinu?

Rád bych přispěl ke zkvalitnění týmu a svými výkony si řekl o možnost zahrát si druhou ligu. Zároveň bych chtěl zlepšit atmosféru při zápasech.

Jak kromě kuželek rád trávíš svůj volný čas a čím se živíš?

Svůj volný čas věnuji všemožným aktivitám jako je horská turistika, squash, nebo kulečník. Chodím na festivaly a koncerty, ale taky rád jen tak posedím s přáteli a do toho se snažím co nejčastěji navštěvovat utkání ostravského Baníku, což ale někdy s kuželkami nelze skloubit. Už tři roky pracuji na Mittalu pod firmou AMDS na pozici strojníka dělících linek.