Příprava: Tradiční letní turnaj v Prušánkách

28.07.2019

Přestávka mezi sezonami se přehoupla do své druhé poloviny, což znamená, že se již většina hráčů začíná připravovat na nadcházející ročník. Na přelomu července a srpna naši kuželkáři rok co rok vyrážejí na oblíbený prušánecký turnaj dvojic a ani letošek nebyl výjimkou. Polovina z celkem osmičlenné výpravy využila volného pátku a vydala se na jižní Moravu už v dopoledních hodinách. Honza Žídek, coby nejaktivnější člen posádky, dostal za úkol vymyslet popolední program. Nikoho tak nemohlo překvapit, že čas, který jsme potřebovali vyplnit, jsme strávili výšlapem, a sice na zříceninu hradu Děvičky, který je od roku 1964 národní památkou. Všichni byli nápadem nadšeni, to nemohu říct. Nicméně vystoupali jsme a odměnou nám byl krásný výhled na vodní nádrž Nové Mlýny. Pak už čtveřice zamířila do místa konání 10. ročníku memoriálu Stanislava Zálešáka, kde se k nim po páté hodině připojila posádka druhého vozu.

Šlo se na věc, jako první se na dráhy postavil Honza Žídek s Petrem Bastou, který se rozhodl zapracovat na úpravě stylu, proto jeho výkon byl až druhořadý. Celkem to dalo 421, Honza po změně drah viditelně zabral a končil na 441. Po nich nastoupila dvojice zkušených - Josef Hájek s Romanem Grünerem. Pro Pepu to byla v Prušánkách premiéra (384), Roman už si místní dráhy zkusil vloni, letošní výkon zde činil 416 kuželek. Následovala dvojice Václav Rábl a Pavel Marek. Vašek napodobil svůj skvělý loňský výsledek a výkonem 442 kolků opět ukázal, že je stále velmi platným hráčem. Pavlova hra nabídla nepřesnosti, podobně jako tomu bylo u Petra, razantní zásah do herního stylu zkrátka bude zpočátku patrný (412). Závěr patřil dvojici Tomáš Rechtoris a Martin Marek. Oba na začátku přípravy překonali hranici 450 kuželek. Tomáš zapsal výkon 454, Mates nashromáždil o 10 kolků více... a je třeba dodat, že se ještě o pěkných pár kolků okradli svými koncovkami na dráze č. 2. Bez ohledu na předvedené výkony, svůj účel tento turnaj splnil beze zbytku, tedy protáhnout tělo a připravit ho na blížící se porci 22 zápasů. 

V čase, kdy už naši hráči měli dohráno a regenerovali, nastoupila ještě závěrečná dvojice toho dne. Skvělou podívanou všem přítomným zařídil Luděk Rychlovský, hráč prvoligového Vyškova, který zazářil výkonem 515 kuželek!  

Po tomto skvělém sportovním zážitku se Ostravští odebrali na ubikaci, kde se ještě dlouho sedělo, rozebíralo, analyzovalo, popíjelo... V pozdních nočních hodinách se všichni, dobře naladění, stali svědky tradiční kulturní vložky Petra Basty, který své loňské kytarové sólo tentokrát vyměnil za remake hitovky "U can't touch this". Utnout jeho koncert musela až paní domácí, které se touto cestou ještě jednou omlouváme za rušení nočního klidu :-).

Ráno, před odjezdem zpět do severomoravské metropole, ještě proběhla ve sklípku malá ochutnávka vína, po které si každý zakoupil pár lahví dle vlastního výběru. Cestou nás několikrát zastihl silný déšť, ani ten však nezabránil poslední krátké zastávce v Klokočově, kde jsme ochutnali vynikající kotlíkový guláš, abychom se pak už definitivně odebrali na cestu domů. Prušánky, děkujeme a za rok na viděnou...