Přerov výhrou 6:2 uťal áčku vítěznou šňůru

02.03.2020

Pro nás nezvykle, na šesti drahách, se odehrálo utkání 17. ligového kola v Přerově. Pro tento zápas usedl na lavičku Honza Žídek, který si v týdnu přivodil drobné zranění. Zbývající šestici tedy vedoucí Vladimír Konečný po pečlivé úvaze rozdělil do dvou trojic a šlo se na věc.

Tu první poslal do hry ve složení Petr Basta (581), Tomáš Rechtoris (541) a Martin Marek (573). Úvodní dráha celého zápasu se nejlépe vydařila Petrovi, který se díky 152 kolkům dostal do vedení. Vedl i Tomáš, Martin jako jediný musel dohánět. Ztrátu šestadvaceti kuželek nejmladší člen kádru ale stáhl hned v následujících plných a celkově získal dráhu poměrem (171:113)! Výborné druhé třicítky předvedli i jeho dva spoluhráči, kteří shodně porazili 146 dřev. Ani jeden se však bohužel ze zisku setového bodu radovat nemohl. Po šedesátce tak u všech tří dvojic platil vyrovnaný stav 1:1. Vstup do druhé části dějství zvládl z ostravských nejlépe Tomáš, který se dostal do vedení a před závěrečnou třicítkou měl navíc k dispozici náskok devatenácti kuželek. Petr s Martinem museli pro zisk bodu uspět na poslední dráze. Martinovi se to povedlo, vyrovnal na 2:2 a díky většímu konečnému číslu bral proti domácímu Milanu Kandovi bod. Srovnal i Petr, jenže proti němu hrající Jakub Fabík předvedl senzační dorážku. Na třech drahách dokázal předposledním hodem dorazit a tím pádem jít do plných, což mu v konečném součtu pomohlo k výhře o jedinou kuželku (582:581). Poslednímu z trojice ostravských se závěr vůbec nepovedl, šestka dráha s Tomášem nehezky zacvičila. Domácímu Loučkovi se podařilo stáhnout oněch 19 kolků ztráty a duel otočit. V "poločase" tak bylo skóre 2:1 ve prospěch domácího celku. Náskok však držela Hlubina, měla k dobru deset kuželek.

Po čtvrthodinové pauze na dráhy nastoupila druhá trojice Hlubiny - Přemysl Žáček (550), Pavel Marek (533) a Michal Zatyko (527). Vstup do utkání se bodově povedl pouze Přemkovi, který už v plných jasně dominoval a dostal se do výrazného vedení (157:119). Pavel ani Michal na své soupeře na zahajovací dráze nestačili. Vrátíme-li se k Přemkovi, tak to, co jej zdobilo v první třicítce, tedy výborné plné, se bohužel pro něj i celý tým Unie na další dráhy nepřeneslo. V pořadí druhými a třetími plnými se protrápil a přerovský Macháček zlepšeným výkonem toto zaváhání potrestal. Pavel se vyhranou druhou drahou (144:134) dostal do kontaktu, jenže hned následující třicítku opět ztratil a před tou poslední u něj byl stav drah stejný jako u Přemka, tedy 1:2. Michal se v dnešním mači potýkal s dorážkou, velmi slabý výkon s množstvím chyb donutil vedoucího týmu po šedesáti hodech sáhnout ke střídání. Za stavu 0:2 na dráhy do zápasu naskočil Jan Žídek. Výměna hráčů v dresu hostujícího družstva ale na výsledek duelu s Jaroslavem Krejčím měla pramalý efekt. Domácí kuželkář vyhrál i třetí dráhu a s předstihem si tak zajistil vítězství. Před závěrečnou sérií třiceti hodů však stále přicházely v úvahu všechny možné varianty konečného výsledku. Podmínkou pro vítězství Hlubiny byl Přemkův bod a stažení šestatřiceti kolků z náskoku Přerova. Přemek bezchybnou hrou bod skutečně urval a celkově vyhrál, žel náskok se už stáhnout nepodařilo a Hlubina tak z Přerova odjela s nepořízenou. Domácí dnes bohužel měli den, zaznamenali nejlepší výkon probíhající sezóny. Porážka 2:6 o šestadvacet kolků znamená ztrátu dvoubodového náskoku na Chvalíkovice, nikoli však vedoucí pozice. V dalším kole se Unie utká doma s Opavou. Přijďte nás povzbudit!