Režná domácím zhořkla, Prostějov - Hlubina 2:6

16.09.2019

Týden po zvládnutém zahajovacím utkání nové sezóny čekala Hlubinu premiéra na venkovní kuželně - v Prostějově. Ten v prvním kole na domácí půdě podlehl nováčkovi z Horního Benešova a jeho hráči tak měli zvýšenou motivaci uspět. Neméně jsme však chtěli uspět i my a v duchu hesla "vítězná sestava se nemění" jsme k tomuto mači nastoupili ve stejném složení jako před týdnem, pouze v odlišném pořadí.

Jako první se na drahách představilo duo Martin Marek (532) a Petr Basta (491). Mladší z obou hráčů nezačal nikterak přesvědčivě, vysvobozením byly až tři hodovky v řadě těsně před dorážkou. I ty napomohly k zisku první dráhy, byť to bylo o pouhé tři kuželky. Prostějovský Bronislav Diviš Martinovi nedokázal příliš vzdorovat. Nemohl se chytit, v druhé i třetí dorážce navíc čtyřikrát prohodil, čehož Martin bezezbytku využil a nastřádal rozhodující náskok. Za výhru 4:0 na dráhy připsal na konto Hlubiny první bod. Petr v domácím zápase předvedl nadějný výkon a navázat na něj chtěl i v Prostějově. Nezačal zle, jenomže slabou dorážkou se nakonec připravil o první dráhu. I další plné měl výborné (99), jenže s otvírkami už to tak slavné nebylo. Nechyboval, figury ale shazoval po kolku a hody rychle ubíhaly. Přesto srovnal na 1:1. Po změně stran se prostějovský Pospíšilík dostal do trháku, když dokázal využít další slabé dorážky svého soupeře. Závěr sice bodově patřil ostravskému kuželkáři, náskok však smazat nestihl a domácí zásluhou Pospíšilíka srovnali. Stav po první dvojici - 1:1 o 20 kolků v náš prospěch.

Prostřední část zápasu za hosty obstaral Pavel Marek a Tomáš Rechtoris, který toužil odčinit týden starý nezdar. A povedlo se. I přes pomalejší rozjezd dokázal urvat první dráhu pro sebe a vedení 1:0 mu vlilo klid do žil. Každou další třicítkou rostlo jeho sebevědomí a vždy z toho byla dráha nad 140. V konečném součtu to dalo pěkných 556 kuželek. Jasné vítězství 4:0 na dráhy mu také vyneslo korunu "krále" dnešního zápasu. Pavel (520) měl za soupeře Karla Zubalíka, který minulé kolo doslova vyhořel a nad jeho výkonem tak visel velký otazník. Ostravský kuželkář, jenž zanedlouho oslaví "50" se uvedl velkolepě. 3 hody - 27 kuželek. Ostré tempo z úvodu mu ale bohužel nevydrželo dlouho, postupně ztrácel jistotu a nemohl slézt ze středu. Přesto první dráhu těsně získal. Po změně drah nenastalo přílišné zlepšení, naopak, plné byly noční můrou, k tomu slabá dorážka - 1:1. V tu chvíli už už Láďa Konečný koutkem oka pokukoval po rozcvičujícím se Honzovi, ale Pavel na drahách nakonec zůstal. A ukázalo se to jako správný tah. Nedal na sobě znát nervozitu, zabral a třetí dráhu o kolek urval - to byl velmi důležitý okamžik. V poslední třicítce stačila i remíza. Shakespearovské drama ale začal psát domácí Zubalík, který do plných porazil 104 kuželek a Pavel o 11 zaostával. O tom, že je v "áčku" právem, potvrdil záhy. Hrozivou ztrátu dokázal smazat, navíc exkluzivním "exovým" hodem získal výhodu posledního hodu do plných, kterým rozhodl o výhře a navýšení celkového vedení na 3:1!

Závěr zápasu měli tentokrát na starosti Přemek Žáček (545) s Michalem Zatykem (525). Přemek, povzbuzený skvělým výkonem v domácím prostředí, zahájil pěknou drahou 140, která ale k bodům nevedla, domácí Čapka byl o 3 kolky lepší. Vyrovnat však dokázal hostující hráč hned po změně drah výbornou třicítkou - 148. Na třetí dráze si Přemek vybral i trochu smůly, to když ji prohrál o jediné dřevo. Vše ale bylo stále otevřené. Závěrečné plné však bohužel hráči v bílém hrubě nevyšly a domácí Čapka tak dokráčel k těsné výhře. Michal proti Miroslavu Znojilovi začal pozvolna. Na zahajovací dráze si do plných vytvořil náskok, který uhlídal i v dorážce a dostal se do vedení. Stejným rozdílem (o 11 kuželek) hostující hráč získal i druhou dráhu a jelikož se prostějovskému veteránovi nepodařilo ukořistit ani třetí třicítku, bylo o vítězi jasno. Na konečných 4:0 na dráhy Michal upravil pěknou drahou 143. 

Hlubina si na své konto připsala druhé vítězství v řadě a dostala se v tabulce na druhé místo za vedoucí Přemyslovice. V dalším kole budeme hostit nováčka soutěže Horní Benešov "B".