Rozhovor s přeborníkem Ostravy Pavlem Markem

09.01.2019

Psal se rok 2009, konkrétně 24. ledna, když Pavel Marek naposledy triumfoval v okresním přeboru jednotlivců. K narozeninám si tak nadělil postup do přeboru moravskoslezského a olomouckého kraje. Uběhlo deset let a Pavel opět usedl na pomyslný ostravský kuželkářský trůn. Skvělým výkonem 562 kuželek za sebou nechal všechny soupeře a s přehledem si zajistil účast v krajském kole v Prostějově, kde poměří síly s nejlepšími kuželkáři obou krajů.


Naposledy jsi hrál okresní přebor v roce 2012, kdy z toho byl postup do Šumperka, jak se zrodil nápad opět poměřit síly s ostatními ostravskými kuželkáři?

Vzhledem k blížícímu se startu jarní části jsem chtěl využít možnosti se po Vánocích "rozhýbat". A tím, že byl přebor na porubské kuželně, kde se mi dlouhodobě daří, ať už v podnikové lize, nebo v rámci ligové soutěže za družstvo "A", rozhodl jsem se po letech zkusit štěstí a zabojovat o postup na krajský přebor.

Co bylo tedy tvým hlavním cílem pro letošní ročník?

Rozehrát se a předvést výkon, se kterým bych byl spokojen já i moji fanoušci v hledišti. Nečekal jsem, že by to mohlo dopadnou tak dobře, jelikož jsem naposledy hrál někdy začátkem prosince.

Od začátku hry se Ti dařilo, kdy jsi začal věřit, že by tvůj výkon mohl být postupový?

Ano, dařily se mi plné a v dorážce jsem dokázal shazovat i složité sestavy. Pomohlo mi i množství hodovek. V postup jsem začal věřit po třetích plných (106). 

Předpokládám, že jsi s předvedeným výkonem a postupem na kraj spokojen, našel bys přesto ve hře něco, na čem bys chtěl do budoucna zapracovat?

Tak určitě :-) snížit počet chyb, tedy zaměřit se na hru na jednotlivé kolky. Bez sedmi chyb, které jsem měl, by byl výkon ještě mnohem lepší.

Za dva týdny Tě čeká krajský přebor na zrekonstruované prostějovské kuželně, jak se těšíš a s jakým výkonem/umístěním bys byl spokojen?

Na prostějovské kuželně jsem nikdy nehrál, jen vím, že po rekonstrukci se tam hrají skvělá čísla. Chtěl bych překonat své dosud nejlepší umístění v krajských přeborech mužů, což je 20. místo z roku 2009 a zároveň svůj osobní rekord (572) na 120hs.

Jakého největšího úspěchu v soutěžích jednotlivců, bez ohledu na kategorii, jsi ve své kariéře dosáhl? 

Nejvýše řadím 11. místo na Mistrovství ČSSR dorostu v roce 1985, konaného v Zábřehu na Moravě a postup na MČR juniorů v roce 1990 v Jirkově.

Do krajského přeboru jednotlivců ještě nějaký čas zbývá, pojďme se teď zaměřit na začátek jarní části sezóny družstev. Hned v prvním kole vás totiž čeká nejtěžší možný soupeř a sice VOKD Poruba "A", jaký zápas to podle Tebe bude?

Bude to zápas prvního s druhým, takže očekávám bouřlivou kulisu, kvalitní výkony a vítězství, které by ještě mohlo zdramatizovat boj o postup do divize.

Sleduješ výkony hráčů Poruby? Kdo bude podle Tebe klíčovým hráčem tohoto zápasu?

Statistiky nesleduji, pro mě je vždy důležitější náš výkon a naši hráči, kterým věřím. I když nás nečeká lehký soupeř, věřím ve vítězství.

Už máš v hlavě vymyšlenou sestavu, která do zápasu nastoupí?

Sestava se rýsuje a není vyloučeno nějaké to překvapení, třeba Martin Marek není zatím zapsán na žádné soupisce a může tak v tomto zápase nastoupit...