Rozhovor: Vladimír Konečný

02.01.2020

Po loňském pádu z druhé ligy jsi převzal "A" tým coby vedoucí, jak ti sedí tato role a jak jsi doposud spokojen s výkony svých svěřenců?

Na roli vedoucího si teprve zvykám. Je to něco jiného než jen hrát o nic moc se nestarat. Učím se, samozřejmě z toho můžou pramenit i chyby. Zatím se snažím těžit ze svých zkušeností, které jsem během své kariéry nasbíral a myslím si, že málo jich není. Už nějakou dobu si chci udělat licenci či školení, jak trénovat, případně vést tým, ale bohužel zatím to bylo přerušeno. Doufám, že lidé na svazu pochopí, že takových lidí je u nás málo a bylo by potřeba to obnovit i kvůli mládeži. Potom se stává, že do toho mluví všichni a to není dobře. Výkony nejsou úplně špatné, ale pořád máme na čem pracovat. 

Mohl bys říct, v čem je podle tebe tým silný a na kterých věcech je potřeba zapracovat?

Myslím si, že sílu máme v kolektivu který se tam utvořil, jsme schopni potáhnout za někoho komu to zrovna ne úplně sedne. A další pozitivum je, že jsme schopni i za velmi nepříznivého stavu bojovat a i otočit zápas. To už jsme dokázali vícekrát. Dobrá věc je i to, že se dokážeme zasmát a to v situacích které ostatní týmy nechápou a zároveň nemáme problém si i vážněji popovídat. Zapracovat musíme na počtu chyb, které děláme a hlavně na opravdu velký hrubkách, které bychom si v této soutěži neměli dovolit. Může se to stát tak jednou dvakrát, ale ta četnost je opravdu vysoká. Dále bychom měli zlepšit koncentrovanost během hry a zapracovat i na "hlava-ruka", tam máme rezervy.

Který podzimní výsledek ti udělal největší radost a který tě naopak zklamal?

Těší mě domácí zápasy, kde kluci snad už konečně pochopili, že i na kuželně SAREZA se dá hrát a z toho bychom měli těžit i venku. Obrovským zklamáním byl zápas v Opavě, který se nám nepovedl jak po herní stránce, tak i v přístupu některých hráčů.

Po polovině soutěže "áčko" vede třetiligovou tabulku, která je ale nesmírně vyrovnaná, jaké budou cíle pro jaro?

Cíle pro jaro? Pokračovat ve výkonech z druhé poloviny podzimní části, hrát o bednu a kdyby vyšel návrat do druhé ligy, tak se určitě zlobit nebudu. Liga je hodně vyrovnaná, každý může porazit každého a o to to bude těžší. 

Změní se nějak kádr pro jarní část?

Kádr pro jarní část se měnit nebude. 

Prozradíš, jestli máš vytipované hráče, které bys rád viděl na Hlubině, a kteří by měli ambice se dříve nebo v budoucnu stát posilou pro ligový tým?

Hráče jsme měli vytipované i v minulých letech a ne jinak tomu je i teď, ale nebudu prozrazovat konkrétní jména, abych nedělal vrásky šéfům jiných oddílů, případně aby se o ně nezvýšil zájem. Bohužel často to nedopadne podle představ, buď jsou už hráči domluveni jinde, nebo nejsou uvolněni svým klubem a taky i samotný hráč se rozhodne jinak. Není lehké do Ostravy kvalitní hráče přivést, bohužel tady zatím nemáme kvalitní kuželnu a dobrých hráčů tady z Ostravska není mnoho. Je potřeba hráče i vychovat, ale to je dlouhodobý problém. 

Co tvá hráčská kariéra? Můžeme se v budoucnu těšit na další starty?

Co se týče hráčské kariéry, tam bych zatím byl velice opatrný. Zkouším to, ale zatím jen 60-70 hodů, nehraji pravidelně, jen abych byl připraven v případě nouze vystřídat a důstojně odehrát.

V jaké soutěži bys jednou chtěl vidět "áčko" hrát a přál bys Hlubině mít opět ženské či dorostenecké družstvo v lize?

Když bude kvalitní zázemí, proč ne i 1. liga. Dorostence i mládež bych rád viděl v našem oddíle. Co se týče žen, proč ne, ale bude velice těžké sehnat osm dobrých hráček. To je ještě horší než u mužů, žen tady tolik není. Ale bylo by to dobré pro fungování klubu, vidíme to u týmů které mají ženy a jak se podporují. Uvidíme co nám budoucnost přinese. 

Ihned po Novém roce se uskuteční také přebory jednotlivců, jakou váhu přikládáš individuálním soutěžím a jaké šance dáváš svým hráčům?

Individuální soutěže jsou dobrá věc a zpestření v podobě soutěžení mezi hráči. Kdysi jsem se těšil a chtěl jsem dobývat postupy, bývala dobrá parta i zábava. S přibývajícím věkem jsem chtěl hrát jen tady po okolí a bral jsem to jako herní vytížení bez jakýchkoliv ambic, prostě trénink. Vzhledem k velké konkurenci není lehké si postup vybojovat i proto, že přebory hrají hráči, kteří jinak působí v zahraničí a přece jenom tam asi bude nějaká kvalita. Určitě bych našim hráčům popřál hodně štěstí a dobrých výsledků, kde budou zviditelňovat i náš klub. Letos to máme obsazeno dobrými hráči, tak uvidíme jak dalece se probojují. Kdyby se dva naši hráči probojovali až na MČR, to bych považoval za úspěch. 

V lednu se budou konat volby předsedy oddílu a výboru, budeš usilovat o některé z míst ve vedení klubu? 

O místo ve vedení klubu usilovat nebudu, ale tím neříkám, že nebudu nakloněn pomoci. Je to proto, že těch funkcí už mám více, plus pracuji na směny a mám rodinu, už teď nestíhám. Věřím, že tam máme vhodnější adepty než jsem já, radši zůstanu u toho trénování... jinak bych chtěl popřát nám všem hodně zdraví, štěstí, pohody a sportovních úspěchů v novém roce.