Šlágr krajského přeboru vyzněl lépe pro Porubu

25.11.2018

Ve šlágru 10. kola krajského přeboru na sebe narazily dva nejlepší týmy soutěže VOKD "A" a béčko Unie Hlubina. Před samotným zahájením utkání ještě proběhlo týmové focení a pak už se mohlo jít na věc. Do první dvojice byli nanominováni Petr Chodura a Václav Rábl. Oba hráči v bílých dresech se do utkání pustili s velkou chutí. Petr zářil a po padesáti hodech měl na kontě 237 kolků. Skvěle hrající Vašek o mnoho nezaostal a točil 235. Senzační vstup do utkání v podání hostí! Petr pokračoval v nastoleném tempu i v druhých pětadvaceti hodech do plných a před dorážkou měl na kontě již téměř 400 kuželek. Závěrem se však maličko protrápil, i tak z toho ale bylo velmi hezkých 450 a první bod pro Hlubinu. Václavovi trojka příliš nesedla, průměrné plné doplnil slabší dorážkou, stejně tak si ale počínal i jeho soupeř Rostislav Bareš a hlubinský kuželkář tak získal druhý bod pro svůj tým za výkon 422. 

Za stavu 2:0 pro hosty šla na dráhu dvojice Jan Žídek (449) - Pavel Marek (390). Proti Honzovi, který na Hlubině hostuje právě z Poruby nastoupil Petr Oravec. Jejich souboj byl od začátku strhující a diváky musel bavit. Oba se v plných přehoupli přes 150 kuželek a ve svém představení pokračovali i v dorážce. V té měl víc ze hry Honza Žídek. Svého bývalého spoluhráče udolal a navázal tak na perfektní vstup svých kamarádů z první dvojky (238). Úvod druhé dráhy byl vyrovnaný do chvíle, než Honza na okamžik vypadl z tempa a přišlo pár zbytečných úletů, kterých zkušený domácí borec dokázal využít. A právě tento výpadek se nakonec Honzovi stal osudným. Porubský hráč mu totiž v dorážce vrátil porážku z první dráhy a zaslouženě zkorigoval na 1:2. Pavel se v posledních týdnech potýká s poklesem formy a kdy jindy zlomit současný stav, než právě v takto třaskavém duelu?! Do zápasu nastoupil proti Martinu Skopalovi na drahách, na kterých dodnes drží rekord kuželny. Za svým soupeřem však od počátku mírně zaostával, po plných ztrácel dvě devítky a další ztrátu bohužel nabral v dorážce. Oba dnešní soupeři pak předvedli totožný výkon v druhých plných a o majiteli bodu tak měla rozhodnout až závěrečná dorážka. V té však Pavel hodil mnoho prázdných hodů a i díky tomu senzačně hrající Martin Skopal (460) porazil téměř dvojnásobný počet kuželek než právě Pavel. Před poslední dvojicí bylo vyrovnáno. 

Strhnout vítězství na stranu Hlubiny měli Tomáš Rechtoris a Pavel Krompolc. Tomáš byl nasazen na Michala Bezruče, který je v letošní sezoně domácí jistotou - ve všech utkáních do kterých nastoupil zvítězil. Dnes to ale zpočátku neměl jednoduché. Po první dráze Tomáš zaostával o pouhé dvě kuželky a vše bylo otevřené. Hostujícímu kuželkáři se vstup do druhého dějství povedl (156), totéž se však dá tvrdit o Michalu Bezručovi, který byl ještě o 12 kuželek lepší. Vypracované vedení si už mladá kuželkářská naděje vzít nenechala. Naopak, Tomášův soupeř zaznamenal nejlepší dráhu dne (240) a hráč Hlubiny odcházel z drah poražen. Otázku, kdo že získá poslední bod, k nelibosti hostujících fanoušků rychle vyřešil Pavel Krompolc, který vinou mnoha chyb prohospodařil první padesátku. V té druhé nahecovaný porubský Míka nepřipustil žádné drama a hezkou drahou 232 upravil na konečných 6:2 z pohledu domácích. Zápas hraný ve výborné atmosféře před početnou diváckou kulisou tak zvládli lépe domácí, kteří navíc dnešním výkonem přepsali historické tabulky a zaznamenali rekord kuželny SAREZA. Béčko Hlubiny po 10. kole stále drží druhou pozici, na vedoucí Porubu už však ztrácí 6 bodů.

-mm-