Statistické okénko: podzim 2019

18.12.2019

Podzimní část sezóny 2019/2020 je za námi, pojďme se podívat, jak byl, nebo nebyl podzim pro naše barvy úspěšný.

Áčko, které loni muselo skousnout pád z druhé ligy, pro tento ročník už nemůže počítat se službami Josefa Linharta, kterému skončilo hostování. Naopak na soupisku třetiligového týmu přibyli Pavel Marek a Jan Žídek. Sezónu ostravští rozjeli domácí výhrou v poměru 7:1 proti Bohumínu. Ostatně, výsledek 7:1 je vůbec nejčastější poměr, kterým končila utkání Unie (celkem 6x a vždy vítězně). Na podzim sehrálo áčko doma šest utkání, z nichž 5x vyšlo vítězně (úspěšnost 83,3%), a to i díky zlepšenému průměrnému výkonu (3190,8) na domácích drahách. Loni tento průměr činil o 133 kuželek méně. Nejlepší domácí výkon měl hodnotu 3255 kuželek, pouhých 17 kolků od rekordu kuželny. Venku je to pak 3360 z Valašského Meziříčí. V tabulkách, do kterých se započítávají pouze domácí či venkovní zápasy, patří Unii druhé místo. Celkově však Hlubina celé soutěži vévodí se ziskem 16 bodů.

Nejvíce startů (11) si připsali Martin a Pavel Markovi, kteří doposud nechyběli v žádném utkání a stejná dvojice vládne i statistice zisku bodů pro družstvo (9b. z 11 možných - 82%). Nejlepším podzimním náhozem se mohou pochlubit Martin Marek a Přemysl Žáček, kteří ve Valašském Meziříčí shodně zaznamenali výkon 594 kuželek. V průměrech jednotlivců je na tom nejlépe Martin (553,1 - 7.) následovaný Přemkem (546,0 - 16.) a Pavlem (541,3 - 22.). Nejlepší podzimní dráha patří Martinovi - 172 ve Valašském Meziříčí. Ve stejném utkání zaznamenal skvělou třicítku i Přemek (171), který také vládl hře do plných a to jak doma (389), tak i venku (392), nejlepší podzimní dorážku pak předvedl Pavel Marek ve ValMezu (216). Zatím jediný bezchybný výkon v dosavadních odehraných utkáních si připsal Martin v Opavě. Do nejlepší šestky kola dle průměru kuželen se 3x dostali Martin s Přemkem, 2x do ní nakoukl i Pavel. Vyzdvihněme také Přemkovy výkony 573 a 594, které jsou po jedenácti odehraných kolech nejvyššími náhozy na kuželnách v Porubě a Valašském Meziříčí. Nejtrestanějším hráčem podzimu je Petr Basta s jednou žlutou kartou. Napomínán byl přísnou rozhodčí Soňou Keprtovou v utkání v Zábřehu na Moravě :-)


Družstva hrající krajský přebor drží po podzimní části solidní umístění. Béčko je po deseti zápasech na bedně, konkrétně na třetím místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí Lipník. Déčko je dvě příčky a další dva body pod nimi. Nejvytěžovanějšími hráči "B" týmu se současně stali Petr Chodura, Josef Hájek a Václav Rábl. V sestavě nechyběli ani jednou a i díky nim "béčko" celkem 4x pokořilo hranici 2500 kuželek. Nejvyšší podzimní výkon zaznamenali hráči "B" doma s Bohumínem (2550). Déčko se na podzim dostalo přes hranici pětadvaceti stovek pouze jednou a to velmi těsně v Sedlnicích (2502). Nejpilnějším sběračem bodů pro družstvo "B" se stal Petr Chodura (8b. z 10 možných - 80%) a prvenství mezi hlubinskými kuželkáři mu patří i za nejvyšší dosažený výkon jednotlivce (469) z Poruby, což je zároveň 7. nejvyšší výkon celé soutěže. Doma však vládne jiný muž a sice Josef Hájek, který se na Hlubině jako jediný hráč z obou družstev dostal na metu 450 kolků. V průměrech jednotlivců patří průběžné druhé místo Petru Chodurovi (431,07). Jen o tři místa pod ním se usadil František Oliva z družstva "D" (428,70). František společně s Hankou Vlčkovou taktéž nechyběl ani v jednom utkání a ve statistice zisku bodů má dokonce lepší čísla než Petr. Získal 90% možných bodů. František je také držitelem nejlepšího podzimního výkonu kuželny v Lipníku nad Bečvou (453). Nejlepší drahou podzimu se může pochlubit znovu Oliva, když doma porazil skvělých 256 kolků. Z béčka se mu dokázal přiblížit Petr Chodura s 247 poraženými kuželkami v Porubě. 


Naši zástupci v okresním přeboru tolik už tolik úspěšní nejsou, "céčko" je po podzimu sedmé, "éčko" ještě o jednu příčku níže. Poslední zůstává bez bodu Bohumín "F". Jednoznačně nejlepším momentem podzimu pro naše barvy je výkon družstva "C", které v domácím prostředí porazilo otloukánka soutěže jednoznačně 8:0 o 241 kuželek. V tomto utkání na sebe upozornil Martin Ferenčík, který si připsal parádních 450 kolků. Úspěšnější byl na domácí kuželně na podzim už jen Rudolf Riezner (454). Ten je mj. nejlepší i co do počtu nasbíraných bodů (7b. z 8 možných - 87,5%). Do první desítky tabulky jednotlivců po podzimní části se dostali dva zástupci družstva "C" - Rudolf Riezner s průměrem 414,56 kolků na zápas a Michaela Černá (413,96). Oba hráči mají rovněž zapsán nejvyšší dosažený výkon na kuželnách Unie Hlubina (454) a VOKD Poruba (438). Nejlepším "éčkařem" první poloviny sezóny se stal Radovan Kysučan s průměrem 397,38 a ziskem 6 bodů. Nejvyšší výkon z družstva "E" si pak připsal Libor Mendlík v 8. kole doma proti Bohumínu (433).