Štěstí stálo tentokrát při nás! Hlubina - Kamenice 5:3

22.10.2018

Týden stará nešťastná porážka ze Vsetína byla stále v živé paměti většiny hráčů áčka, ale bylo potřeba se oklepat a připravit se na utkání proti Kamenici. Do utkání vstupovali domácí jako papíroví favorité - s kým jiným než s nováčkem soutěže a navíc na domácích drahách urvat dva body? Po posledním utkání měl plnou hlavu starostí vedoucí Láďa Konečný, který opět zamíchal se sestavou a do první dvojice nominoval Petra Brablece (509) a Pavla Marka (519), který na kuželně v Porubě předvádí dlouhodobě výborné výkony. Petr i Pavel se ihned ujali vedení, druhý jmenovaný měl dokonce jistý bod už po třech drahách. Jeho soupeř - Jakub Ouhel se všemi dráhami protrápil a Pavel tak k zisku bodu dokráčel bez sebemenších problémů. Petr byl jako na houpačce, liché dráhy mu vyšly, na těch sudých pak tahal za kratší konec. Při rovnosti bodů rozhodoval konečný nához a byť Petr nepředvedl nijak oslnivý výkon, na výhru to přesto stačilo. Průběžný stav byl 2:0 o 57 kolků.

Ve druhé dvojici se představili Martin Marek (554) a Přemek Žáček (500). Martin začal na své oblíbené jedničce a hned si vytvořil solidní náskok (153:124). Jenže všichni to známe - po hodech přichází... a výjimkou bohužel nebyl ani tento zápas. Zpackané plné však naštěstí stihl dohnat skvělou dorážkou, vedl 2:0 a točil pěkných 292. V tu chvíli vedl 2:0 i druhý ostravský hráč. Navzdory vedení však bylo patrné, že Přemek není úplně ve své kůži a podobně jako v posledních zápasech, mu na drahách chyběla lehkost. Ve třetí třicítce hostující Lukáš Dúška začal zápas obracet. Povedenou drahou (147) snížil a na kolky už dokonce vedl. Obrat dokonal na poslední dráze a Kamenice jeho zásluhou snížila. K zisku bodu svůj duel naopak dotáhl Martin, který soupeři povolil jen jednu dráhu a nastřádal, jak se později ukázalo, rozhodující náskok. Hlubina - Kamenice 3:1 o 115.

Náskok který snad ani nelze prohospodařit, zdálo by se... tím spíše, že na dráhy mířili průměrově nejlepší hráč domácích Josef Linhart a Michal Zatyko, který ve dvou posledních zápasech předvedl velmi slušné výkony. Oba hráči Hlubiny své první dráhy (122 resp. 138) prohráli, nicméně nic nenasvědčovalo tomu, že by se ze zápasu ještě mohlo stát drama. Michal druhou třicítku polevil a prohrával už 0:2, přesto měl docela slušných 260. To Josef za stejného stavu točil pouhých 239. I přes nepříznivý vývoj obou duelů na počítadle stále svítila dost vysoká cifra na to, aby se někdo strachoval o konečné vítězství. Co ale předvedli domácí kuželkáři v závěrečné fázi zápasu si lze jen těžko vysvětlit... Druhých šedesát hodů v jejich podání bylo katastrofálních. Michal, ani Pepa nakonec neuhráli jedinou dráhu a kameničtí hráči, mohutně podporováni svými kamarády z hlediště, málem připravili všem přítomným srdeční zástavu. Naštěstí pro Hlubinu, i hosté na jedné z drah polevili, jinak by si po právu odváželi na jih Čech dva body. Drama, jaké by nenapsal ani mistr Shakespeare vygradovalo až posledními hody. Po nich zůstaly Ostravanům k dobru pouhopouhé 4 kuželky a mohli děkovat kuželkářskému božstvu, že tentokrát stálo při nich!