Trápení nebere konce, dvojzápas áčku nepřinesl ani bod

18.02.2019

Áčko se v jarní části sezony nenachází ve zrovna dobrém rozpoložení, kromě bodu z Husovic nezaznamenalo žádný další bodový zisk a situace kolem záchrany v druhé lize začíná být pomalu ale jistě kritická. Další možnost přiblížit se týmům na nesestupových pozicích mělo áčko v domácím zápase proti Vsetínu. S vidinou úspěšného vstupu do zápasu nastupovala na dráhy dvojice Přemek Žáček (482) a Pavel Marek (500). Byť to na papíře mohlo vypadat moc hezky, v reálu na dráze už to zdaleka taková sláva nebyla. Ani jeden z našich hráčů nepředvedl výkon, který se očekával a zatímco Přemek se nechal na třetí dráze vystřídat Michalem Zatykem, Pavel se protrápil sotva k holé pětistovce... Alarmující je zejména to, že hosté po šedesáti hodech vedli 2:0 na dráhy, když oba shodně dosáhli podprůměrných 246 kolků. Pavel se ještě na třetí dráze zmátořil a snížil na 1:2, poslední třicítka ale opět patřila hostujícímu kuželkáři a Vsetín se dostal do pohodlného vedení 2:0 o 45 kuželek, aniž by se na to musel jakkoli nadřít.

Ve druhé dvojici nastoupil do zápasu Petr Basta (538), který vyfasoval nejtěžšího soupeře - Vlastimila Bělíčka. Petr se pral statečně a po dvou drahách držel nerozhodný stav. Bývalý reprezentant ČR Bělíček ale ve druhé šedesátce naplno prokázal své kvality a nejlepším výkonem dne (562) se zasloužil o další bod pro Vsetín. Co naplat, že Petr předvedl nejlepší domácí výkony sezony... Vedle na drahách bojoval Josef Linhart (515) s Milanem Bělíčkem. Stejně jako na dr. 1-2 bylo po šedesátce vyrovnáno na 1:1, narozdíl od Petra, ale Pepa třetí i čtvrtou dráhu bodově zvládl a upravil průběžný stav utkání na 1:3 z pohledu Ostravanů.

V závěru se v dresu domácího celku představila dvojice Brablec (488) - Žídek (526). Petr nezachytil začátek a musel na druhé dráze dohánět ztrátu, Honza naproti tomu obě úvodní dráhy vyhrál shodně o jedinou kuželku a získal výhodu vedení. Petrův odpor zlomil Zoltán Bagári definitivně na třetí dráze, na které domácího hráče převálcoval v dorážce, a bylo téměř hotovo. Honzovi po prohrané třetí třicítce stačilo k zisku bodu na poslední dráze remizovat. Na to však domácí bojovník nechtěl spoléhat a od začátku si šel za vítězstvím, které nakonec urval. Na zvrat v zápase to ale bohužel bylo málo. Hosté ze Vsetína si tak z Ostravy odvezli dva body za výhru v poměru 6:2 a Hlubina jen potvrdila, že to na jaře zkrátka drhne...


O den později mělo áčko na programu dohrávku 15. kola v Přerově a odjíždělo ve značně překopané sestavě. Na přerovské šestidráze se hrálo na všech drahách, do utkání proto nastoupili rovnou tři hráči z každého týmu. Za Hlubinu to byla trojice Basta (525) - Brablec (548) - Linhart (598). Petr Basta nezačal úvodní dráhu dobře a po pěti hodech druhé třicítky byl navíc střídán Jaroslavem Kecskésem, který si tak odbyl druholigovou premiéru. Další dva ostravští kuželkáři si vedli o poznání lépe, Petr Brablec po šedesátce hrál nerozhodně 1:1 (279), Josef na tom byl ještě lépe, vedl 2:0 a točil výborných 313, k čemuž mu dopomohla zejména luxusní druhá dráha (177). Jaroslav se své šance nezalekl, předvedl slušné dráhy 135, 140 a 131 a byť nezvítězil, hru dokončil se sympatickým výkonem 525 kuželek. Petr vinou slabší třetí dráhy nakonec těsně podlehl domácímu Divilovi o 9 kuželek. Pepa dovedl svůj souboj do vítězného konce a mohl si ho osladit i šestistovkou, to by však musel posledním hodem do plných porazit více než dvě kuželky, převeliká škoda... Hlubina v "poločase" prohrávala 1:2 na body, na kolky však vedla, konkrétně o 24.

Druhá ostravská trojice Oliva (550) - Rábl (519) - Žídek (521) měla před sebou těžkou úlohu. Proti nim totiž stáli velmi silní hráči, zejména pak domácí jistota Michal Pytlík. Špatně nezačal František Oliva, který po dvou drahách vedl o 20 kuželek nad Jakubem Plebanem. Bohužel jeho spoluhráči ho napodobit nedokázali, Václav i s trochou smůly prohrál obě úvodní dráhy těsně o dvě a šest kuželek, Honza pak dostával od českého reprezentanta Pytlíka, jak se říká, na prdel. Vašek s Honzou navíc přišli o šanci zabodovat již na třetí dráze, to už oba prohrávali shodně 0:3 a poslední nadějí na korekci konečného výsledku tak byl výkon Františka Olivy. Třetí třicítka se hostujícímu kuželkáři nepovedla a byť na té poslední opět zabral (144), domácí Pleban se nakonec radoval z nejtěsnějšího možného vítězství, když otočil vývoj duelu a Olivu porazil o jediný kolek 551:550. Ani z dohrávaného utkání ostravští body domů neodvezli, v Přerově prohráli 1:7 a zůstávají tak nadále poslední.