Vítězná série pokračuje: Bohumín "C" - Unie "B" 1:7

08.02.2019

Druhá předehrávka v řadě zavedla "béčko" do Bohumína, kterému bylo co vracet. Překvapivou domácí porážku chtěli odčinit všichni, zejména pak Pavel Marek, kterého dodnes budí ze sna. Možná i proto se Pavel nasadil hned do první dvojice, jeho spoluhráčem byl Rudolf Riezner. Oba naši hráči začali skvěle a po pětadvaceti hodech atakovali hranici 150 kuželek. Zatímco Pavel přidal slušnou dorážku, Rudovi vinou mnoha chyb se dráha nakonec příliš nevyvedla a jeho soupeř byl nemilosrdný (202:236). Ruda se však dokázal rychle oklepat a i druhé plné mu vyšly nad míru, jenomže domácí Modlitba byl k nezastavení. Stejně jako na první dráze pak Ruda zazdil dorážku a další průměrnou drahou ukončil start se 409 poraženými kuželkami. Lukáš Modlitba předvedl znamenitý výkon 491 kolků. Pavel na druhé dráze dlouho nemohl najít svou levou ulici. To ale jen do chvíle, než přišla na řadu dorážka. Ta byla v jeho podání fantastická (96) a i díky ní nadělil Piskovi téměř sto kuželek (353:449). Po první dvojici platil remízový stav 1:1.

Dalšími hráči, kteří se dnes představili na bohumínské maštali byli Václav Rábl (439) a Pavel Krompolc (390). Pavel se podobně jako v posledním domácím utkání prezentoval sympatickou klidnou hrou a dařilo se mu. Dlouho držel také bezchybnou dorážku, až přišla poslední otvírka, o které se Pavlovi bude ještě dlouho zdát. Avšak i přes nepochopitelný zkrat v závěru dráhu o parník vyhrál. A podobně si vedl i Vašek. Byť v první padesátce nepředvedl světoborný výkon, na mátožného domácího hráče to s přehledem stačilo. Po úvodních drahách už měli oba ostravští borci vítězství prakticky jisté, otázkou tedy nebylo jestli, ale o kolik... Možná díky značnému náskoku, možná kvůli ztracené jistotě ze závěru první dráhy, Pavel na "trojce" polevil. Nedařilo se mu dostat se do tempa, lítal zleva doprava a výsledkem byla zpackaná dráha, která ale nezměnila nic na tom, že se Hlubina dostala do vedení. Václav naopak dokázal naplno prodat své zkušenosti, perfektní plné (160) doplnil skvělou dorážkou a byla z toho druhá nejlepší dráha dne (237). Ostravský tým vedl v tu chvíli už 3:1 o 119 kolků.

Propastný náskok a finišmani Tomáš Rechtoris (426) a Petr Chodura (431). K tomu hostující fanoušci ve skvělé náladě, kteří hlasivkami hnali svůj tým. Před poslední dvojicí již snad nikdo nepochyboval o vítězi utkání. Tomáš i Petr začali velmi dobře, plné jim vyšly na jedničku. Tom sice ztrácel, nicméně v dorážce se mu podařilo stáhnout nějaký ten kolek a na druhou dráhu odcházel už jen s nepatrnou ztrátou. "Včelka" naopak své vedení ještě zvýraznil. Po padesáti hodech mohl být nejlepší hráč sezony spokojený, na počítadle mu svítilo 222 kuželek a soupeře v ten moment nechával daleko za sebou. Skvělý vstup do druhé části hry předvedl Tomáš, jenž vzpomněl na své působení v Michálkovicích, které hrály svá utkání právě tady v Bohumíně a z "jedničky" vytřískal 164 kolků. Fantastickým startem se dostal do vedení, které už nepustil. Petr na druhé dráze sice zvolnil, ale nahrané kolky z první padesátky bez problému uhlídal. Jedinou kaňkou na jeho výkonu jsou tak minely na prostřední kuželku, to bude muset v trénincích ještě dopilovat :-). Hlubina se potřetí v řadě přehoupla přes 25 stovek a nejlepším výkonem sezony (2544) uštědřila Bohumínu debakl 7:1. 

-mm-