Výborný úvod body nepřinesl, Áčko podlehlo Brnu těsně 3:5

03.03.2019

Povzbuzeni důležitou výhrou v Kamenici nad Lipou vstupovali hráči "A" týmu do dalšího, neméně důležitého utkání proti Moravské Slávii Brno. Na úvod se domácímu publiku představila dvojice Martin (507) a Pavel (578) Markovi. Prvně jmenovaný se po dlouhé absenci vynucené zraněním opět podíval do základní sestavy. Proti Miroslavu Milanovi začal průměrnou drahou (129), na které se štěstím získal bod. Druhá třicítka byla slabší a brněnský kuželkář srovnal na 1:1. Na vedlejších drahách mezitím Pavel bavil diváky velkolepým výkonem, zejména plné mu v úvodních dvou třicítkách vyšly náramně (106 + 105), k nim v obou případech přidal slušnou dorážku a za průběžného vedení 2:0 na dráhy, mu k magické třístovce chyběl jediný kolek. Po zpackané druhé dráze se Martin konečně dostal do tempa a skvělou hrou na jeho nejneoblíbenější "čtyřce" (154) se dostal do vedení 2:1. Poslední třicítku Martin začal dobře, pak ale znejistěl a jen díky nemohoucnosti soupeře nakonec uhájil vítězství. Pavel pokračoval ve skvělém představení, v plných přelezl devadesátku a svůj standard držel dál i v dorážce - 3:0. Závěrečnou drahou pak ještě zvýraznil své vedení nad neškodným Stanislavem Novákem a výkonem 576 (402+174) zaznamenal nejlepší výkon ostravských v sezoně na domácí kuželně. Hlubina vedla 2:0 o 89 dřev.

Fantastický vstup do utkání měla potvrdit další dvojice Linhart - Zatyko, která se před týdnem zasloužila o málo vídaný obrat v utkání proti Kamenici. Každý zápas je však jiný a potvrdilo se to již v prvních plných, ve kterých Brno umazalo 39 kuželek! Michal se prvními patnácti hody vyloženě protrápil, ale nenechal se zlomit a dorážkou, téměř rovnající se výkonu v plných, se udržel na dohled svému soupeři. Po úvodní dráze prohrával i Josef, který se bohužel nedokázal chytit ani v druhé sérii třiceti hodů a za stavu 0:2 byl vystřídán Petrem Brablecem. Michal se oproti první dráze zlepšil, ale ani tentokrát to na bod nestačilo - 0:2. V tu chvíli se náskok smrsknul na pouhých 24 kuželek a ostravské hochy čekala těžká šichta. Střídající Petr Brablec do utkání nastoupil velmi dobře a zvládl vybojovat bod za dráhu (138). Jenže náskok Pavla Antoše byl značný a zkušený brněnský kuželkář si vedení pohlídal. Petr své střídání zvládl a podařenou šedesátkou (272) si řekl o základní sestavu. Michal na třetí dráze začal umazávat kuželky již v plných, přehoupl se přes 90 kolků, zatímco soupeř zůstal na 74. Další dřeva domácí hráč dokázal na soupeře nahrát v dorážce a snížil na 1:2. Poslední třicítku musel pro zisk bodu Michal vyhrát... Po plných ztrácel 7 kuželek, jenomže bravurně zvládnutou dorážkou nakonec rozhodl o svém velmi cenném vítězství (525:498). Hlubina stále vedla, za stavu 3:1 měla k dobru 61 kolků.

Vedoucí družstva do závěrečné dvojice nanominoval Přemka Žáčka a Jana Žídka. První třicítku domácí hráči zaspali a nechali soupeře stáhnout hned 40 kuželek. Po změně drah Přemek zabral a drahou 145 vyrovnal souboj s Milanem Klikou na 1:1. Na dráze č. 4 se mezitím Honza herně trápil, nevýrazné plné bohužel doprovodil nevydařenou dorážkou se zbytečnými chybami a prohrával již 0:2. V ten moment se na plac chystal i druhý náhradník Petr Basta. Ten se rozjížděl pozvolna a hostující hráč vyčkával. Rozdíl kuželek se v té chvíli pohyboval kolem nuly, jednou v plusových, jednou v minusových hodnotách. Vědomí potřeby jej stůj co stůj udržet se podepsala na Petrově výkonu v dorážce. První devítku měl Petr na nekonečných 9 hodů... Pak sice přišly dva "dvouhoďáky" ale dráha 119 s pěti chybami jistě nebyla tím, čím se chtěl střídající hráč prezentovat. Přemek na třetí dráze podlehl o 14 kuželek a do závěrečné třicítky zápasu vstupovali hráči Hlubiny s mankem tří kuželek. Nejhorší možný scénář rozepsali hráči Morendy v plných, ve kterých oba excelovali (104). Krok s nimi dokázal držet pouze Přemek, který odpověděl navlas stejným výkonem. Petr ztrácel (87) a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Byť kuželkáři z hornického města vytěžili z dorážky více kolků, náskok hostí už se jim dohnat nepodařilo. 

Velká škoda, k bodům nakonec scházelo 16 kuželek, jenže tři tragické série plných (78, 70, 63) a nevydařené střídání v závěru, rozhodly o konečné porážce 3:5. Další zápas odehrají hlubinští za týden doma proti Dubňanům.

-mm-